HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Alabama Hills, ca - podróże po USA

Alabama Hills, CA

pixabay.com

Alabama Hills: podstawowe informacje.

Miejsce, gdzie można spędzić cały dzień nie robiąc nic. Świetny widok na Mt. Whitney (najwyższy szczyt USA oprócz Alaski), doskonałe warunki do robienia zdjęć. Niedaleko można zobaczyć Mobius Arch. Jedno z tych miejsc dlaczego podróże po USA mają sens. Na zachętę polecam obejrzeć relację vlogerów Jasona i Nikki z pobytu na Alabama Hills:

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-05-20
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-29

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
Park dla psów
Parking niestrzeżony
RV Kemping
Ścieżki Rowerowe
Szlaki konne
Szlaki turystyczne
Trasy biegowe

DODATKOWE INFORMACJE - ALABAMA HILLS.

Co warto zobaczyć w okolicy Samo miasteczko Lone Pine ma swój westernowy urok. Dla ziomków fascynujących się historią dawnego dzikiego zachodu polecam wstąpić do pobliskiego "The Museum of Western Film History", od południowej strony miasteczka. Na obszarze Alabama Hills znajduje się wiele ciekawych formacji skalnych m.in. sławny Mobius Arch, Lathe Arch, czy Heart Arch.

Jak dojechać, gdzie parkować i ile kosztuje wstęp? Sprawa jest prosta, jedziemy na północ z miasteczka Lone Pine drogą Whitney Portal Rd., odbijamy w prawo na drogę Movie Flat Rd i parkujemy gdziekolwiek jest wolne miejsce. Wstęp jest darmowy, gdyż jest to teren niezagospodarowany turystycznie.

Kiedy najlepiej się tam wybrać? Jest to teren otwarty, także nie ma się gdzie schować przed deszczem, czy upałem. Najlepszym okresem według mnie jest wiosna i jesień. Generalnie o każdej porze roku warto tam zajechać chociażby na chwilę lub nawet rozbić namiot i zostać na noc.

Zobacz popularne miejsca w okolicy.

Death Valley, caDEATH VALLEY [CA]
Los Angeles, caLOS ANGELES [CA]
Mojave, caMOJAVE [CA]
Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko