Kierunek Alabama Hills, ca - podróże po USA

Alabama Hills, CA

pixabay.com
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-05-20
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-09

Alabama Hills: podstawowe informacje.

Miejsce, gdzie można spędzić cały dzień nie robiąc nic. Świetny widok na Mt. Whitney, doskonałe warunki do robienia zdjęć. Niedaleko można zobaczyć Mobius Arch. Jedno z tych miejsc dlaczego podróże po USA mają sens. Podziel się opiniami w komentarzu pod spodem! Na zachętę polecam obejrzeć relację vlogerów Jasona i Nikki z pobytu na Alabama Hills:

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - Alabama Hills.

Co warto zobaczyć w okolicy Samo miasteczko Lone Pine ma swój westernowy urok. Dla ziomków fascynujących się historią dawnego dzikiego zachodu polecam wstąpić do pobliskiego "The Museum of Western Film History", od południowej strony miasteczka. Na obszarze Alabama Hills znajduje się wiele ciekawych formacji skalnych m.in. sławny Mobius Arch, Lathe Arch, czy Heart Arch.

Jak dojechać, gdzie parkować i ile kosztuje wstęp? Sprawa jest prosta, jedziemy na północ z miasteczka Lone Pine drogą Whitney Portal Rd., odbijamy w prawo na drogę Movie Flat Rd i parkujemy gdziekolwiek jest wolne miejsce. Wstęp jest darmowy, gdyż jest to teren niezagospodarowany turystycznie (nie był, jak tam byłem ostatnio).

Kiedy najlepiej się tam wybrać? Jest to teren otwarty, także nie ma się gdzie schować przed deszczem, czy upałem. Najlepszym okresem według mnie jest wiosna i jesień. Generalnie o każdej porze roku warto tam zajechać chociażby na chwilę lub nawet rozbić namiot i zostać na noc.

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Alabama Hills

Sequoia, caSEQUOIA [CA]
Mesquite Flat Sand Dunes, caMESQUITE FLAT SAND DUNES [CA]
Death Valley, caDEATH VALLEY [CA]
Mono Lake, caMONO LAKE [CA]
Yosemite, caYOSEMITE [CA]
Las Vegas, nvLAS VEGAS [NV]
Los Angeles, caLOS ANGELES [CA]
Mojave, caMOJAVE [CA]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018