Kierunek Alabama Hills, ca - podróże po USA

Alabama Hills, CA

pixabay.com

Alabama Hills: podstawowe informacje.

Miejsce, gdzie można spędzić cały dzień nie robiąc nic. Świetny widok na Mt. Whitney, doskonałe warunki do robienia zdjęć. Niedaleko można zobaczyć Mobius Arch. Jedno z tych miejsc dlaczego podróże po USA mają sens. Podziel się opiniami w komentarzu pod spodem! Na zachętę polecam obejrzeć relację vlogerów Jasona i Nikki z pobytu na Alabama Hills:

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-05-20
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-12

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
Park dla psów
Parking niestrzeżony
RV Kemping
Ścieżki Rowerowe
Szlaki konne
Szlaki turystyczne
Trasy biegowe

DODATKOWE INFORMACJE LOKALNE ALABAMA HILLS.

Co warto zobaczyć w okolicy Samo miasteczko Lone Pine ma swój westernowy urok. Dla ziomków fascynujących się historią dawnego dzikiego zachodu polecam wstąpić do pobliskiego "The Museum of Western Film History", od południowej strony miasteczka. Na obszarze Alabama Hills znajduje się wiele ciekawych formacji skalnych m.in. sławny Mobius Arch, Lathe Arch, czy Heart Arch.

Jak dojechać, gdzie parkować i ile kosztuje wstęp? Sprawa jest prosta, jedziemy na północ z miasteczka Lone Pine drogą Whitney Portal Rd., odbijamy w prawo na drogę Movie Flat Rd i parkujemy gdziekolwiek jest wolne miejsce. Wstęp jest darmowy, gdyż jest to teren niezagospodarowany turystycznie.

Kiedy najlepiej się tam wybrać? Jest to teren otwarty, także nie ma się gdzie schować przed deszczem, czy upałem. Najlepszym okresem według mnie jest wiosna i jesień. Generalnie o każdej porze roku warto tam zajechać chociażby na chwilę lub nawet rozbić namiot i zostać na noc.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.ZOBACZ INNE POPULARNE MIEJSCÓWKI W OKOLICY ALABAMA HILLS

PRZYDATNE INFO DO POCZYTANIA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko