Kierunek Bryce Canyon, ut - podróże po USA

Bryce Canyon, UT

Photo by Ellis Dieperink on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-08

Bryce Canyon: podstawowe informacje.

Jak wam się podobało w Bryce Canyon? W którym miesiącu pogoda jest najlepsza? Piszcie w komentarzach pod spodem. Zimą często wjazd do parku jest niemożliwy z powodu wysokich opadów śniegu.

Dodatkowe informacje lokalne - Bryce Canyon.

Zniewalające Punkty Widokowe w Bryce Canyon National Park Sunrise Point, Bryce Point, Paria View, Piracy Point, Farview Point, Rainbow Point, Natural Bridge, Fairyland Point.

Kiedy pojechać do Bryce Kanionu? Najlepsze warunki pogodowe do zwiedzania parku są w lipcu. W tym czasie również tłumy turystów z całego świata nawiedzają to miejsce. Nierzadko we wrzesieniu, czy październiku pogoda zaskakuje przyjemnymi temperaturami, błękitnym niebem i rześkim powietrzem.

Ile czasu potrzeba na zwiedzanie samochodem Bryce Kanion? Potrzebujesz góra 3 godziny, aby spokojnie przejechać całą górną część parku. W parku jest 13 punktów widokowych. Można się też śmiało wybrać na szlak. Tego typu wycieczka zajmuje nawet cały dzień, zależy jak daleko się zapuścicie w teren.

Godziny otwarcia parku Park jest otwarty 24 na dobę, przez cały rok. W okresie zimowym, z powodu wysokich opadów śniegu, często drogi są chwilowo nieprzejezdne. Centrum Informacyjne: (435)834-5322

Czy Bryce Kanion jest twarty 24 godziny na dobę przez cały rok? Park jest otwarty 24 godziny na dobę przez cały rok, oczywiście zimy bywają srogie i czasem zdarzy się krótka przerwa. Główny budynek tzw. "Visitor Center" jest czynny w następujących godzinach: maj-wrzesień: 8:00 a.m. - 8:00 p.m. Październik: 8:00 a.m. - 6:00 p.m. Listopad-marzec: 8:00 a.m. - 4:30 p.m. Kwiecień: 8:00 a.m. - 6:00 p.m. Po aktualne informacje na temat godzin otwarica można dzwonić pod numer: (435)834-5322 lub odwiedzić stronę parku.

Gdzie nocować w pobliżu Bryce Kanionu? The Pines, Bryce Canyon Resort, Fosters, The Best Western Plus, Bryce View Lodge, Ruby’s Inn. Dostępne sąrównież nieliczne kempingi: Ruby’s RV Park & Campground, The Pines RV Park & Campgrounds.

Gdzie można znaleźć aktualną mapę Bryce Canyon? Aktualną mapę znajdziesz pod tym adresem

Na jakiej wysokości jest położony Bryce Kanion? Średnia wysokość terenu parku waha się w granicach od 8,000 do 9,000 stóp (2,400 do 2,700 metrów).

Jakie zwierzęta żyją na terenie parku? Z tych rzadkich okazów, to lwy górskie, pieski preriowe, grzechotniki, pronghorn antylopy, kojoty, i inne. Z niedźwiedzi ostały się tylko niedźwiedzie czarne.

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Bryce Canyon

Toadstool Hoodoos, utTOADSTOOL HOODOOS [UT]
Wahweap Hoodoos, utWAHWEAP HOODOOS [UT]
The Wave, azTHE WAVE [AZ]
White Pocket, azWHITE POCKET [AZ]
Coral Pink Sand Dunes, utCORAL PINK SAND DUNES [UT]
Zion, utZION [UT]
Alstrom Point, utALSTROM POINT [UT]
Page, azPAGE [AZ]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018