HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Bryce Canyon, ut - podróże po USA

Bryce Canyon, UT

Photo by Mariusz Pierog

Bryce Canyon: podstawowe informacje.

Park narodowy w stanie Utah. Jeden z najpiękniejszych cudów natury na terenie USA. Zimą park bywa zamknięty z powodu obfitych opadów śniegu. Jak wam się podobało w Bryce Canyon? W którym miesiącu pogoda jest najlepsza? Dodaj mnie pod swojego posta na Insta #szlajanko

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-20

Udogodnienia na miejscu.

Miejsca piknikowe
Parking
Szlaki konne
Szlaki turystyczne
Toaleta

DODATKOWE INFORMACJE - BRYCE CANYON.

Godziny otwarcia parku Bryce Canyon Park jest otwarty 24 na dobę, przez cały rok. W okresie zimowym, z powodu obfitych opadów śniegu, często drogi są chwilowo nieprzejezdne. Centrum Informacyjne: (435)834-5322

Zniewalające Punkty Widokowe w Bryce Canyon National Park Sunrise Point, Bryce Point, Paria View, Piracy Point, Farview Point, Rainbow Point, Natural Bridge, Fairyland Point.

Ile kosztuje wstęp do Bryce Canyon National Park? Pieszo lub na rowerze: $20. Opłata od samochodu/motocykla - $35. Bilet jest ważny przez 7 dni i obejmuje nieograniczone korzystanie z autobusów, które rozwożą turystów po parku. Oczywiście jak w każdym parku narodowym, akceptowane są karty "America the Beautiful Passes", które można nabyć na miejscu lub na specjalnej stronie internetowej. Kompletną informację na temat kart znajdziesz tutaj

Najlepszy czas na zwiedzanie Kanionu? Najlepsze warunki pogodowe do zwiedzania parku są w lipcu. W tym czasie również tłumy turystów z całego świata odwiedzają to miejsce. Nierzadko we wrzesieniu, czy październiku pogoda zaskakuje przyjemnymi temperaturami, błękitnym niebem i rześkim powietrzem. Aktualny stan pogody w Bryce Canyon można sprawdzić tutaj lub tutaj.

Ile czasu potrzeba na zwiedzanie samochodem Bryce Kanion? Potrzebujesz góra 3 godziny, aby spokojnie przejechać całą górną część parku. W parku znajduje się 13 punktów widokowych. Można się też śmiało wybrać na szlak. Tego typu wycieczka zajmuje nawet cały dzień, zależy jak daleko się zapuścisz w teren.

Czy Bryce Kanion jest twarty 24 godziny na dobę przez cały rok? Park jest otwarty 24 godziny na dobę przez cały rok, oczywiście zimy bywają srogie i czasem zdarzy się krótka przerwa. Główny budynek tzw. "Visitor Center" jest czynny w następujących godzinach: maj-wrzesień: 8:00 a.m. - 8:00 p.m. Październik: 8:00 a.m. - 6:00 p.m. Listopad-marzec: 8:00 a.m. - 4:30 p.m. Kwiecień: 8:00 a.m. - 6:00 p.m. Po aktualne informacje na temat godzin otwarica można dzwonić pod numer: (435)834-5322 lub odwiedzić stronę parku.

Gdzie nocować w pobliżu Bryce Kanionu? The Pines, Bryce Canyon Resort, Fosters, The Best Western Plus, Bryce View Lodge, Ruby’s Inn. Dostępne sąrównież nieliczne kempingi: Ruby’s RV Park & Campground, The Pines RV Park & Campgrounds.

Jaki jest zasięg na terenie parku? Zasięg telefonii komórkowej na terenie parku jest znikomy. Publiczny WiFi jest dostępny w budynku "Visitor Center"

Gdzie można znaleźć aktualną mapę Bryce Canyon? Aktualną mapę znajdziesz pod tym adresem

Na jakiej wysokości jest położony Bryce Kanion? Średnia wysokość terenu parku waha się w granicach od 8,000 do 9,000 stóp (2,400 do 2,700 metrów).

Jakie zwierzęta żyją na terenie parku? Z tych rzadkich okazów, to lwy górskie, pieski preriowe, grzechotniki, pronghorn antylopy, kojoty, i inne. Z niedźwiedzi ostały się tylko niedźwiedzie czarne.

Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko