Kierunek Canyon de Chelly, az - podróże po USA

Canyon de Chelly, AZ

Zdjęcie zrobione na wyprawie w roku 2019 - Mariusz Pierog

Canyon de Chelly: podstawowe informacje.

Canyon de Chelly to teren stanowiący własność Indian Navajo w północno-wschodniej Arizonie. Na dno kanionu prowadzi tylko jeden dostępny dla turystów szlak, poza tym turyści mają możliwość podziwiania piękna kanionu De Chelly z góry. Do każdego punktu widokowego można bez problemu dojechać samochodem. Bazą gastronomiczną i noclegową jest pobliskie miasteczko Chinle.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-16

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
Parking niestrzeżony
Punkt widokowy
Szlaki turystyczne

DODATKOWE INFORMACJE - CANYON DE CHELLY.

Bilety wstępu i godziny otwarcia. Park jest czynny codziennie od wschodu do zachodu słońca. Wyjątkiem są święta: Dzień Dziękczynienia, Boże Narodzenie, Nowy Rok. Jest to jeden z nielicznych parków, do którego jest darmowy wstęp.

Najciekawsze atrakcje na terenie Canyon de Chelly Jak wspomniałem powyżej, tylko jeden szlak prowadzi na dno kanionu, a poza tym uroki kanionu można podziwiać z góry. Zobaczycie tam m.in.: ogromny Spider Rock, czy White House Ruin.

Gdzie nocować w Canyon de Chelly? Gdzie się zatrzymać na nocleg w pobliżu Canyon de Chelly? Oprócz moteli w pobliskim miasteczku Chinle, są również kempingi. Jednym z nich jest kemping Cottonwood Campground. Jest to prymitywny kemping, który nie posiada systemu rezerwacji, i rządzi się prawem "kto pierwszy ten lepszy". Ciekawą alternatywą dla podróżujących jest kemping Spider Rock Campground. Zobacz aktualne info na internetowej stronie kempingu. Po więcej informacji dzwoń do Navajo Parks and Recreation Department 928-674-2106.

Latanie dronem w parku Canyon de Chelly Latanie dronem w parku Canyon de Chelly jest zabronione.

Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko