HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Canyon de Chelly, az - podróże po USA

Canyon de Chelly, AZ

Zdjęcie zrobione na wyprawie w roku 2019 - Mariusz Pierog

Canyon de Chelly: podstawowe informacje.

Canyon de Chelly to teren należący do Indian Navajo. Na dno kanionu można wejść tylko wykupując przewodnika, poza tym masz możliwość podziwiania kanionu z góry, praktycznie z parkingu. Do każdego punktu widokowego można bez problemu dojechać samochodem. Bazą gastronomiczną i noclegową jest pobliskie miasteczko Chinle, w okolicy którego możesz znaleźć kilka przyzwoitych kempingów.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-21

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
Parking niestrzeżony
Punkty Widokowe
Szlaki turystyczne
Wycieczki z przewodnikiem

DODATKOWE INFORMACJE - CANYON DE CHELLY.

Bilety wstępu i godziny otwarcia. Park jest czynny codziennie od wschodu do zachodu słońca. Wyjątkiem są święta: Dzień Dziękczynienia, Boże Narodzenie, Nowy Rok. Jest to jeden z nielicznych parków, do którego jest darmowy wstęp.

Najciekawsze atrakcje na terenie Canyon de Chelly Jak wspomniałem powyżej, tylko jeden szlak prowadzi na dno kanionu, a poza tym uroki kanionu można podziwiać z góry. Zobaczycie tam m.in.: ogromny Spider Rock, czy White House Ruin.

Gdzie nocować w Canyon de Chelly? Gdzie się zatrzymać na nocleg w pobliżu Canyon de Chelly? Oprócz moteli w pobliskim miasteczku Chinle, są również kempingi. Jednym z nich jest kemping Cottonwood Campground. Jest to prymitywny kemping, który nie posiada systemu rezerwacji, i rządzi się prawem "kto pierwszy ten lepszy". Ciekawą alternatywą dla podróżujących jest kemping Spider Rock Campground. Zobacz aktualne info na internetowej stronie kempingu. Po więcej informacji dzwoń do Navajo Parks and Recreation Department 928-674-2106.

Mapy kanionu "Canyon de Chelly" Szczegółową mapę Kanionu De Chelly znajdziesz tutaj.

Latanie dronem w parku Canyon de Chelly Latanie dronem w parku Canyon de Chelly jest zabronione.

Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko