Kierunek Canyon de Chelly, az - podróże po USA

Canyon de Chelly, AZ

Photo by Ben Esteves on Unsplash

Canyon de Chelly: podstawowe informacje.

To ziemie stanowiące własność Indian Navajo w północno-wschodniej Arizonie. Na dno kanionu prowadzi tylko jeden dostępny dla turystów szlak, poza tym turyści mają możliwość podziwiania piękna kanionu De Chelly z góry. Do każdego punktu widokowego można bez problemu dojechać samochodem. Bazą gastronomiczną i noclegową jest pobliskie miasteczko Chinle.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-07

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
Punkt widokowy
Szlaki turystyczne

DODATKOWE INFORMACJE LOKALNE CANYON DE CHELLY.

Bilety wstępu i godziny otwarcia. Park jest czynny codziennie od wschodu do zachodu słońca. Wyjątkiem są święta: Dzień Dziękczynienia, Boże Narodzenie, Nowy Rok. Jest to jeden z nielicznych parków, do którego jest darmowy wstęp.

Najciekawsze atrakcje na terenie Canyon de Chelly Jak wspomniałem powyżej, tylko jeden szlak prowadzi na dno kanionu, a poza tym można podziwiać uroki kanionu z góry. Zobaczycie tam m.in.: ogromny Spider Rock, czy White House Ruin.

Gdzie nocować w Canyon de Chelly? Gdzie się zatrzymać na nocleg w pobliżu Canyon de Chelly? Oprócz moteli w pobliskim miasteczku Chinle, są również kempingi. Jednym z nich jest kemping Cottonwood Campground. Jest to prymitywny kemping, który nie posiada systemu rezerwacji, i rządzi się prawem "kto pierwszy ten lepszy". Ciekawą alternatywą dla podróżujących jest kemping Spider Rock Campground. Zobacz aktualne info na internetowej stronie kempingu. Po więcej informacji dzwoń do Navajo Parks and Recreation Department 928-674-2106.

Latanie dronem w parku Canyon de Chelly Generalnie we wszystkich parkach narodowych w USA latanie dronem jest zabronione.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.ZOBACZ INNE POPULARNE MIEJSCÓWKI W OKOLICY CANYON DE CHELLY

PRZYDATNE INFO DO POCZYTANIA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko