Kierunek Death Valley, ca - podróże po USA

Death Valley, CA

Mariusz Pierog
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-08

Death Valley: podstawowe informacje.

Dolina śmierci to miejsce, gdzie się wraca mimo tego, że latem niemiłosiernie pali słońce, a zimą wieje suchy wiatr i do tego jeszcze sępy i jaszczurki. :D Spoko, nie jest tak źle. Myślę, że dla ludzi, którzy lubią przestrzeń i nie znoszą wilgoci, jest to wymarzone miejsce na Ziemi. Lato jest nieznośnie gorące, to fakt, podróż w ciągu dnia staje się udręką niewartą funta kłaków trzech groszy złamanego grosza. Mimo to przyciąga swoim urokiem niejednego pasjonata podróży, a nawet i dwóch.

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - Death Valley.

Ile kosztuje wstęp do Doliny Śmierci Jednorazowy wjazd do Doliny Śmierci kosztuje 30$ za samochód, przepustka jest ważna przez 7 dni od dnia zakupu. Po szczegółowe info przesyłam na oficjalną stronę parku.

Najlepsza pora na wyjazd do Doliny Śmierci Najlepiepszą porą roku do zwiedzania Doliny Śmierci jest zima, chyba że masz w planie sprawdzić jak reaguje twoje ciało na wysokie temeratury. Twoje ciało, twój czas.

Najciekawsze punkty do zwiedzania w Dolinie Śmierci Zwięzła lista najciekawszych atrakcji w Dolinie Śmierci: Zabriskie Point, Artist’s Drive, Golden Canyon, Red Cathedral, Twenty Mule Team Canyon, Dantes View.

Noclegi w pobliżu Doliny Śmierci Do najpopularniejszych kempingów należą m.in.: Texas Springs Campground, Fiddlers Campground, Sunset Campground, Furnace Creek Campground, Stovepipe Wells Campground, Emigrant Campground, Mesquite Spring Campground, Wildrose Campground, Panamint Springs Campground.

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Death Valley

Mesquite Flat Sand Dunes, caMESQUITE FLAT SAND DUNES [CA]
Alabama Hills, caALABAMA HILLS [CA]
Sequoia, caSEQUOIA [CA]
Las Vegas, nvLAS VEGAS [NV]
Mojave, caMOJAVE [CA]
Valley of Fire, nvVALLEY OF FIRE [NV]
Mono Lake, caMONO LAKE [CA]
Yosemite, caYOSEMITE [CA]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018