Kierunek Death Valley, ca - podróże po USA

Death Valley, CA

Mariusz Pierog

Death Valley: podstawowe informacje.

Dolina śmierci to miejsce, gdzie się wraca mimo tego, że latem niemiłosiernie pali słońce, a zimą wieje suchy wiatr i do tego jeszcze sępy i jaszczurki. :D Myślę, że dla ludzi, którzy lubią przestrzeń i nie znoszą wilgoci, jest to wymarzone miejsce na Ziemi. Lato jest nieznośnie gorące, to fakt, podróż w ciągu dnia staje się udręką niewartą funta kłaków trzech groszy złamanego grosza. Mimo to przyciąga swoim urokiem niejednego pasjonata podróży, a nawet i dwóch.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-11

Udogodnienia na miejscu.

RV Kemping
Szlaki turystyczne
Trasy biegowe
Trasy rowerowe

DODATKOWE INFORMACJE - DEATH VALLEY.

Ile kosztuje wstęp do Doliny Śmierci Jednorazowy wjazd do Doliny Śmierci kosztuje 30$ za samochód, przepustka jest ważna przez 7 dni od dnia zakupu. Po szczegółowe info przesyłam na oficjalną stronę parku.

Najlepsza pora na wyjazd do Doliny Śmierci Najlepiepszą porą roku do zwiedzania Doliny Śmierci jest zima, chyba że masz w planie sprawdzić jak reaguje twoje ciało na wysokie temeratury. Twoje ciało, twój czas.

Najciekawsze punkty do zwiedzania w Dolinie Śmierci Zwięzła lista najciekawszych atrakcji w Dolinie Śmierci: Zabriskie Point, Artist’s Drive, Golden Canyon, Red Cathedral, Twenty Mule Team Canyon, Dantes View.

Noclegi w pobliżu Doliny Śmierci Do najpopularniejszych kempingów należą m.in.: Texas Springs Campground, Fiddlers Campground, Sunset Campground, Furnace Creek Campground, Stovepipe Wells Campground, Emigrant Campground, Mesquite Spring Campground, Wildrose Campground, Panamint Springs Campground.

Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko