Kierunek Great Smoky Mountains, tn - podróże po USA

Great Smoky Mountains, TN

Photo by Sean Stratton on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2019-03-12
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-13

Great Smoky Mountains: podstawowe informacje.

Podobno park rocznie odwiedza więcej ludzi niż Grand Canyon, Yosemite, i Yellowstone razem wzięte. Tym, co w głównej mierze przyciąga turystów do Smoky Mountains, to oczywiście piękno dziewiczej natury czyli niezliczona ilość strumyków górskich, wodospadów i bujnej roślinności. Znakomite miejsce na weekendowe czy kilkudniowe wypady.

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - Great Smoky Mountains.

Najciekawsze atrakcje w okolicy Great Smoky Mountains: Niezliczona ilość wodospadów: Grotto, Ramsey Cascades, Spruce Flats Falls, Laurel, Abrams, Cataract Falls, Indian Creek Falls, Hen Wallow Water Falls, Baskins Creek Falls, Mingo Falls, Huskey Branch Falls, Juney Whank Falls , Rainbow Falls, Meigs Falls, The Sinks, Place of a Thousand Drips. Szlak "Appalachian Trail" - ponad siedemdziesiąt mil szlaku przecina teren parku Great Smoky Mountains. Clingmans Dome (zamknięte od grudnia do marca) - wieża obserwacyjna przypominająca kształtem statek kosmiczny. Najlepiej wybrać się wcześnie rano, by ominąć tłumy. Park Narodowy Great Smoky Mountains słynie również z kolorowych drzew porą jesienną. Piękna złota jesień trwa tutaj od połowy września, do połowy października. W okolicy Parku Narodowego Great Smoky Mountains znajdują się liczne miasteczka z przeróżnymi atrakcjami dla turystów i miejscami noclegowymi.

Jak jest najlepsza pora żeby się tam wybrać?: Najlepszym okresem według mojego skromnego zdania jest oczywiście późna wiosna (kwitnie wtedy większość kwiatów) i jesień (liście drzew zmieniają kolory na żółty, czerwony czy pomarańczowy).

Ile kosztuje wstęp i jakie są ograniczenia?: Wejście do Parku Narodowego Great Smoky Mountains jest bezpłatne. Park jest jednym z niewielu parków narodowych, w których nie pobiera się opłat za wstęp. Opłaty pobierane są za takie usługi, jak nocleg ($14-$23 za noc), czy wynajem pawilonu na piknik.

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz.

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Great Smoky Mountains

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018