Kierunek Great Smoky Mountains, tn - podróże po USA

Great Smoky Mountains, TN

Photo by Sean Stratton on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2019-03-12
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-12

Great Smoky Mountains: podstawowe informacje.

Park narodowy w stanie Tennessee. Podobno park rocznie odwiedza więcej ludzi niż Grand Canyon, Yosemite, i Yellowstone razem wzięte. Tym, co w głównej mierze przyciąga turystów do Smoky Mountains, to oczywiście piękno dziewiczej natury, czyli niezliczona ilość strumyków górskich, wodospadów i bujnej roślinności. Znakomite miejsce na weekendowe czy kilkudniowe wypady.

Udogodnienia na miejscu.

Jazda konna
Kabiny Turystyczne
Kemping
Miejsca piknikowe
Miejsce na gnisko
RV Kemping
Świeża Woda
Szlaki konne
Szlaki turystyczne
Trasy biegowe
Trasy rowerowe
Wieża Obserwacyjna

DODATKOWE INFORMACJE LOKALNE GREAT SMOKY MOUNTAINS.

Najciekawsze atrakcje w okolicy Great Smoky Mountains Niezliczona ilość wodospadów: Grotto, Ramsey Cascades, Spruce Flats Falls, Laurel, Abrams, Cataract Falls, Indian Creek Falls, Hen Wallow Water Falls, Baskins Creek Falls, Mingo Falls, Huskey Branch Falls, Juney Whank Falls , Rainbow Falls, Meigs Falls, The Sinks, Place of a Thousand Drips. Szlak "Appalachian Trail" - ponad siedemdziesiąt mil szlaku przecina teren parku Great Smoky Mountains. Clingmans Dome (zamknięte od grudnia do marca) - wieża obserwacyjna przypominająca kształtem statek kosmiczny. Najlepiej wybrać się wcześnie rano, by ominąć tłumy. Park Narodowy Great Smoky Mountains słynie również z kolorowych drzew porą jesienną. Piękna złota jesień trwa tutaj od połowy września, do połowy października. W okolicy Parku Narodowego Great Smoky Mountains znajdują się liczne miasteczka z przeróżnymi atrakcjami dla turystów i miejscami noclegowymi.

Jak jest najlepsza pora żeby się tam wybrać? Najlepszym okresem według mojego skromnego zdania jest oczywiście późna wiosna (kwitnie wtedy większość kwiatów) i jesień (liście drzew zmieniają kolory na żółty, czerwony czy pomarańczowy).

Ile kosztuje wstęp i jakie są ograniczenia? Wejście do Parku Narodowego Great Smoky Mountains jest bezpłatne. Park jest jednym z niewielu parków narodowych, w których nie pobiera się opłat za wstęp. Opłaty pobierane są za takie usługi, jak nocleg ($14-$23 za noc), czy wynajem pawilonu na piknik.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.ZOBACZ INNE POPULARNE MIEJSCÓWKI W OKOLICY GREAT SMOKY MOUNTAINS

PRZYDATNE INFO DO POCZYTANIA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko