Kierunek San Diego, ca - podróże po USA

San Diego, CA

Photo by Cédric Frixon on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-03-29
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-04

San Diego: podstawowe informacje.

Kalifornia ma wiele do zaoferowania jeżeli chodzi o szerko pojętą turystykę. Jednym takim miejscem jest miasto San Diego i jego okolice. Podróżując po zachodnim USA, nie możesz ominąć tego miasta! Poruszanie się w okolicy jest w miarę proste. W centrum miasta masz do wyboru transport publiczny lub zwyczajny Uber, to drugie może bardzo szybko "wydoić" twoje "debetowe źródełko". No ale jak szaleć to szaleć. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe rozwiązania. Mowa tutaj o ostatnim, dość ciekawym trendzie, czyli LimeBikes lub oFo. Oczywiście, jak wszędzie z resztą, jest dostępny transport publiczny. W San Diego na bierząco kursują autobusy i trolejbusy MTS. Bardzo tania i szybka forma poruszania się po centrum miasta i okolicy. W moim przypadku, jeżeli chodzi o lokalny transport w San Diego, to najczęściej korzystałem z rowerów oFo. Jako że byłem ich nowym klientem, otrzymałem 7 dni darmowej jazdy.

Gdzie się zatrzymać na nocleg w San Diego? Znalezienie taniego noclegu w miejscu jakim jest San Diego, może być nielada wyzwaniem. Jak dla mnie, to AirBnB okazało się idealnym rozwiązaniem. Jakimś cudem udało mi się zarezerwować tanie mieszkanie z kuchnią, pralnią, salonem, łazienką i jadalnią za $30 za noc. Nie wiem jak dla was, lecz dla mnie dostęp do pralni okazał się zbawienny. Śmiałem się, gdyż większość kwater w polskich górach, o podobnym standardzie, kosztuje $50 za noc. To byłoby tyle, jeśli chodzi o noclegi. W razie czego jeżeli masz pytania, to jestem dostępny na stronie facebook lub grupie

Gdzie tanio zjeść w okolicy San Diego, podczas podróży, żeby nie zbankrutować? Nie oszukujmy się, jeżeli codziennie dwa razy pójdziesz do restauracji i dodatkowo jakiś melanż wieczorny, to może cię to drogo kosztować, razy 10. Zatem mając do dyspozycji pełną kuchnię i lodówkę, przygotowywanie samemu posiłków jest jedynym sposobem na uratowanie twojego budżetu od zagłady. Tak też było w moim przypadku. Po dwóch dniach agresywnego melanżu, nie było innego wyjścia, tylko zacząć gotować samemu. Od razu, z wydawaniem kasy na jedzenie, ze $100 zrobiło się $20. Dzięki temu udało mi się pojechać na jeden dzień do Los Angeles, lecz o tym innym razem. Wiadomo każdy lubi jeść co innego, dlatego nie będę tutaj robił kulinarnych kazań. Jeżeli zatęsknicie za dobrym chlebem, to niedaleko od Ocean Beach jest mała cukiernia Hungry Lus, gdzie codziennie rano można kupić świeże pieczywo, czy też CJ Catering, gdzie kupowaliśmy bananowy słodki chleb z foremek.

Atrakcje w San Diego. Zapytacie pewnie jak jest w San Diego Zoo, czy Sea World. Odpowiedź moja jest prosta. Nie wiem, nie byłem. Generalnie nie przepadam za widokiem zwierząt trzymanych w zamknięciu. Dlatego omijam takie miejsca szerokim łukiem. Większość czasu w San Diego człowiek spędza oczywiście na plażach. Miałem szansę odwiedzić kilka, z tym że poleciłbym raczej okolicę Mission Beach. Jeżeli podróżujesz z psem, to plaża dla psów jest w okolicy Ocean Beach. W chłodniejsze, pochmurne dni możesz wybrać się do pobliskiego Old Town San Diego. Tyle na razie. Zdjęcia można znaleźć gdzieś u mnie na stronie poniżej.

Już teraz wiem, że na raz następny nie obejdzie się bez wycieczki do San Clemente, Oceanside, czy w okolicy La Jolla black beach.

Udogodnienia na miejscu.

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz.

Najlepsze fotorelacje z okolicy San Diego

Fotorelacja z wybrzeża Sunset Cliffs w San Diego KaliforniaFOTORELACJA Z WYBRZEżA SUNSET CLIFFS W SAN DIEGO KALIFORNIA

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy San Diego

Old Town San Diego, caOLD TOWN SAN DIEGO [CA]
Sunset Cliffs, caSUNSET CLIFFS [CA]
Los Angeles, caLOS ANGELES [CA]
Joshua Tree, caJOSHUA TREE [CA]
Mojave, caMOJAVE [CA]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKąD BRAć DARMOWY INTERNET PODRóżUJąC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRóżY SAMOCHODEM 2018