Sandstone Falls

Michigan | Wodospad

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: June 25th, 2024 | Aktualizacja: June 28th, 2024

<p>Sandstone Falls: Wodospady Black River w Michigan</p> Wodospad Michigan

Jesień w Michigan jest zazwyczaj piękna, ale tamtego wieczoru nic nie zapowiadało, że będzie wyjątkowa. Byłem w trakcie pięciotygodniowej wycieczki samochodowej, a Sandstone Falls miało być tylko krótkim przystankiem na mojej drodze, tym bardziej że niedaleko znajduje się kilka innych wodospadów. Black River Forest Hwy było jednym z tych miejsc, przez które planowałem tylko przejechać i podziwiać jesienne kolory. Jednak coś w środku mówiło mi, że warto się tu zatrzymać na dłużej.

Najpierw dotarłem do Black River Harbor, gdzie znajduje się uroczy most. Krajobraz wokół mostu był malowniczy, a jesienne barwy dodawały mu niezwykłego uroku. Zainspirowany pięknem tego miejsca, postanowiłem zatrzymać się na dłużej i odwiedzić kilka wodospadów, które były przy trasie. Liście mieniły się wszystkimi odcieniami pomarańczy, a powietrze było wilgotne i świeże. Kręta droga wiodła przez gęste lasy, które w jesiennej szacie wyglądały jak z pocztówki. Co chwilę musiałem zwalniać, aby podziwiać widoki, na szczęście nie jest to ruchliwa droga.

Black River Harbor wiszący most

Sandstone Falls - wodospad na rzece Black River w Michigan

Kiedy dotarłem do Sandstone Falls, było już późne popołudnie. Wodospad otoczony był malowniczym krajobrazem, a woda zlewająca się po skałach wyglądała niesamowicie. Wokół unosił się zapach wilgotnych kamieni i spienionej wody. Sandstone Falls w Michigan, miejsce, które na mapie wydawało się tylko kolejnym punktem, okazało się być strzałem w dziesiątkę. Spędziłem tam trzy godziny, odwiedzając prawie wszystkie wodospady rzeki Black River m.in. Sandstone Falls. Wodospady nie były zatłoczone, było już grubo po sezonie, co pozwoliło mi na chwilę zadumy i kontemplacji w samotności.

Sandstone Falls - wodospad widok z dołu

Sandstone Falls - okolica

Sandstone Falls

Był to bardzo udany kolejny dzień na trasie po Michigan.

Potawatomi Falls
Michigan | Wodospad

Potawatomi Falls

Rainbow Falls
Michigan | Wodospad

Rainbow Falls

Bond Falls
Michigan | Wodospad

Bond Falls

Canyon Falls
Michigan | Wodospad

Canyon Falls

Munising Falls
Michigan | Wodospad

Munising Falls

Tahquamenon Falls Park Stanowy
Michigan | Park Stanowy

Tahquamenon Falls Park Stanowy

Sleeping Bear Wydmy
Michigan | Wydmy Piaskowe

Sleeping Bear Wydmy

Fisherman's Island Park Stanowy
Michigan | Park Stanowy

Fisherman's Island Park Stanowy

Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA