Tahquamenon Falls Park Stanowy

Michigan | Park Stanowy

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: October 2nd, 2023 | Aktualizacja: June 26th, 2024

<p>Zwiedzanie Tahquamenon Falls Park Stanowy</p> Park Stanowy Michigan

Tahquamenon Falls to malowniczy wodospad znajdujący się w północnej części stanu Michigan w Stanach Zjednoczonych. Składa się z dwóch głównych sekcji: Upper Falls i Lower Falls. Upper Falls jest jednym z największych wodospadów na wschód od Missisipi, z wysokością około 15 metrów i szerokością ponad 60 metrów. Lower Falls składa się z pięciu mniejszych wodospadów, które otaczają małą wyspę.

Wodospady znajdują się w Tahquamenon Falls State Park. Rzeka Tahquamenon, która tworzy wodospady, jest znana ze swojego charakterystycznego brązowego koloru, wynikającego z wysokiej zawartości taniny pochodzącej z rozkładającej się materii roślinnej w pobliskich mokradłach. Nie ukrywam jest to jeden z najładniejszych cudów przyrody, które miałem szczęście zobaczyć w górnym Michigan.

Tahquamenon Falls Park Stanowy Upper

Godziny Otwarcia: Park jest otwarty przez cały rok, od świtu do zmierzchu. Sezon letni przyciąga najwięcej turystów, jednak każda pora roku oferuje unikalne doświadczenia. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia i ewentualnych zmian można znaleźć na oficjalnej stronie parku.

Poruszanie Się po Parku: Szlaki turystyczne są dobrze oznaczone i przystosowane do różnych poziomów zaawansowania. Najpopularniejsze trasy prowadzą do Upper i Lower Falls, gdzie można podziwiać majestatyczne wodospady z różnych punktów widokowych. W parku dostępne są także trasy rowerowe oraz miejsca do piknikowania.

Najlepszy Czas na Odwiedzenie: Najlepszym czasem na odwiedzenie parku jest wczesna jesień, kiedy drzewa przybierają intensywne barwy, a tłumy turystów są mniejsze. Wiosną wodospady są najbardziej imponujące dzięki topniejącemu śniegowi, natomiast zimą park zamienia się w depresyjną zimową krainę.

Tahquamenon Falls Park Stanowy - most

Porady dla Turystów: Zabierz ze sobą wygodne buty do chodzenia po szlakach. Warto mieć przy sobie repelent na owady, szczególnie latem. Spakuj lekki prowiant i dużo wody - przy dłuższych wędrówkach na pewno się przydadzą. Nie zapomnij aparatu - każde miejsce w parku to idealna sceneria do zdjęć.

Jak Dojechać: Tahquamenon Falls Park Stanowy znajduje się około 90 mil na północny zachód od miasta Sault Ste. Marie. Najłatwiejszy dojazd to podróż samochodem, kierując się na autostradę M-123. Dokładny adres parku to: Tahquamenon Falls State Park, 41382 W M-123, Paradise, MI 49768

Tahquamenon Falls Park Stanowy mapa

Nie można zapomnieć o fotografach, dla których Tahquamenon Falls to prawdziwy raj. Wodospady, szczególnie Upper Falls, zachwycają swoją potęgą i rozmiarem, a zmieniające się pory roku dodają krajobrazowi dodatkowego uroku.

Munising Falls
Michigan | Wodospad

Munising Falls

Fisherman's Island Park Stanowy
Michigan | Park Stanowy

Fisherman's Island Park Stanowy

Sleeping Bear Wydmy
Michigan | Wydmy Piaskowe

Sleeping Bear Wydmy

Canyon Falls
Michigan | Wodospad

Canyon Falls

Bond Falls
Michigan | Wodospad

Bond Falls

Silver Lake Park Stanowy
Michigan | Park Stanowy

Silver Lake Park Stanowy

Rainbow Falls
Michigan | Wodospad

Rainbow Falls

Potawatomi Falls
Michigan | Wodospad

Potawatomi Falls

Sandstone Falls
Michigan | Wodospad

Sandstone Falls

Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA