Turkey Run Park Stanowy

Indiana | Park Stanowy

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: September 5th, 2022 | Aktualizacja: January 2nd, 2024

<p>Turkey Run park stanowy w Indianie.</p> Park Stanowy Indiana

Park Stanowy w Indianie. Idealne miejsce na wycieczki jednodniowe w okolicy Chicago. Park położony jest niecałe trzy godziny jazdy od Chicago. Dla porównania formą przypomina trochę Park Stanowy Starved Rock w Illinois. Na miejscu, oprócz niezliczonej ilości wąwozów, dostępne są również atrakcje takie jak: spływy kajakowe, spływy na dmuchanych kołach, miejsca piknikowe, basen, czynny w letnim sezonie, i inne. Jest w czym wybierać, wymarzone miejsce na spędzanie czasu razem z rodziną przy wspólnych wędrówkach. Mało tego, dostępne są również miejsca piknikowe, gdzie można rozpalić grilla, zjeść wspólny posiłek przy drewnianym stole. Zanim rozpoczniesz planowanie wycieczki do Turkey Run State Park, wejdź na oficjalną stronę parku, w celu pobrania aktualnej mapy parku. W pliku znajdziesz kompletną informację na temat parku, kilka ważnych wątków historycznych parku, a także szczegóły na temat dostępnych szlaków (długość trasy, stopień trudności, i takie tam).

Jak tam dojechać?

Z Chicago jedziesz autostradą nr 94/80 w kierunku południowym, z autostrady wskakujesz na drogę nr 41 i turlasz się powoli lokalnymi drogami przez niecałe dwie godziny. Możesz wybrać inną drogę, np. autostrada nr 65, z niej odbić w Lafayette na południowy zachód lokalną drogą nr 47. Przeważnie wybieram trasę lokalnymi drogami, gdzie krajobraz zmienia się co kilka minut. Nie doświadczysz tego samego, jadąc autostradą.

Ile kosztuje Wstęp do Parku?

 • $2 - Dzienny bilet od osoby wchodzącej pieszo, wjeżdżającej na rowerze, lub konno.
 • $7 - Dzienny bilet od samochodu z tablicami rejestracyjnymi Indiana.
 • $9 - Dzienny bilet od samochodu z tablicami rejestracyjnymi spoza stanu Indiana.

Godziny Otwarcia.

Wjazd na teren parku Turkey Run jest możliwy codziennie od 7 rano do 11 w nocy.

Most wiszący w Turkey Run Indiana

Na zdjęciu: most wiszący nad rzeką Sugar Creek.

Noclegi na terenie parku

Masz do wyboru luksusowy hotel z restauracją na parterze, mowa tutaj o słynnym Turkey Run Inn lub pobliskie kabiny z drewna. Oprócz tego, przy głównej trasie prowadzącej do parku, znajdziesz miejsca kempingowe w dobrej cenie.

Co potrzebujesz wziąć ze sobą na szlak?

Droga szlaku prowadzi wąwozem, w którym zazwyczaj płynie woda i co za tym idzie, jest tam z reguły mokro. Wystarczy 10 minut, żeby zniechęcić przeciętnego pseudoturystę. Na pewno potrzebujesz wodoodporne buty, chyba że planujesz odmoczyć sobie stopy i obskoczyć cały szlak w mokrych butach. Co więcej, na szlaku jest również kilka odcinków, gdzie trzeba wspinać się po drabinach. Jeśli nigdy nie wchodziłeś na drabinę, to "Kończ waść, wstydu oszczędź!" i nie rób korków. :D

Mapa całego parku

Dla wszystkich nowicjuszy, nieobeznanych w terenie do ściągnięcia mapka: Mapa Turkey Run parku

Dostępne szlaki na miejscu

W Parku Turkey Run jest dostępny mnóstwo szlaków prowadzących przez najbardziej urokliwe zakątki regionu, do najbardziej popularnych należą m.in.:

 1. Bear Hollow
 2. Falls Canyon
 3. Boulder Canyon
 4. Rocky Hollow
 5. Gypsy Gulch - Trail 2
 6. Punch Bowl - Trail 4 (West)
 7. Narrows Covered Bridge (East)
 8. Coal Mine

Boulder Canyon na szlaku numer dziewięć.

Na zdjęciu: Boulder Canyon na szlaku numer dziewięć.

Boulder Canyon widok z góry

Na zdjęciu: Boulder Canyon widok z góry.

Oprócz tego, na terenie parku prywatne firmy organizują spływy kajakowe, jak również, bardzo popularne, spływy na dmuchanych kołach.

Czy możesz pływać w Sugar Creek?

Pływanie w rzece Sugar Creek jest zabronione, bez wyjątków. Natomiast, w sezonie letnim, na terenie parku, jest czynny odkryty basen.

Czy mogę zabrać psa na szlak?

Psy są dozwolone w Turkey Run State Park, ale muszą być trzymane na smyczy nie dłuższej niż sześć stóp i przez cały czas pilnowane. Nie polecam zabierania psa na szlak Bear Hollow Trail. Ciągnięcie go po śliskich drabinach może być zbyt niebezpieczne.

Bear Hollow szlak widok z dołu

Na Zdjęciu: Bear Hollow szlak, widok z dołu.

Czy na terenie parku działają telefony?

Na terenie parku Turkey Run przeważnie nie ma zasięgu, a jeśli jest to tylko na pewnych odcinkach danego szlaku. WIFI można złapać w okolicy hotelu Turkey Run Inn, lecz przeważnie jakość połączenia jest tak słaba, że nie warto się z tym męczyć. Jedyny sensowny sygnał złapiesz w okolicy pobliskiej szkoły i stacji benzynowej.

Czy mogę łowić ryby w Sugar Creek w Turkey Run?

Oczywiście, potrzebujesz tylko wykupić licencję wędkarską. W potoku można łowić okonie, bluegill i inne.

Gdzieś na szlaku numer 9

Gdzieś w lesie na szlaku.

 

Masz Pytanie? Wybierasz się do USA w tym roku? Dołącz do Grupy na Facebook #Szlajanko.
Indiana Dunes Park Narodowy
Indiana | Park Narodowy

Indiana Dunes Park Narodowy

Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA