HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Turkey Run State Park, in - podróże po USA

Turkey Run State Park, IN

Mariusz Pierog https://panpierog.com

Turkey Run State Park: podstawowe informacje.

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Park w stanie Indiana. Często się tam wybieramy podczas długich weekendów. Niecałe dwie godziny jazdy od Chicago. Dla porównania, formą przypomina trochę park stanowy Starved Rock w Illinois. Poniżej można zobaczyć prawdziwy popołudniowy klimat od wewnątrz kanionu.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-23
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-24

Udogodnienia na miejscu.

Bankomat
Centrum Informacyjne
Centrum Przyrodnicze
Kabiny Turystyczne
Kemping
Kominek
Parking
Pole namiotowe
Restauracja
RV Kemping
Ścieżki Biegowe
Sklep
Sklep z pamiątkami
Szlaki turystyczne
Toaleta
Trasy biegowe
WiFi
Wypożyczalnia kajaków

DODATKOWE INFORMACJE - TURKEY RUN STATE PARK.

Jak tam dojechać? Droga jest bardzo prosta. Jadąc autostradą 94 z Chicago w kierunku południowym, wskakujesz na drogę o numerze 41 i "turlasz" się w dół przez niecałe dwie godziny. Zatrzymujesz się w Attica na coś na ząb, i jakieś zakupy. Można również wybrać inną trasę, która prowadzi przez Lafayette (studenckie miasto) i zatrzymać się na jakiś konkretny obiad. Potem tak samo turlasz się drogą 231 w kierunku południowym.

Co potrzebujesz wziąć ze sobą na szlak? Ja to nazywam mały Zion. Droga szlaku prowadzi wąwozem, w którym przeważnie jest woda i co za tym idzie jest tam dosyć mokro. Wystarczy 10 minut, żeby zniechęcić przeciętnego pseudotyrystę. Na pewno potrzebujesz wodoodporne buty, chyba że planujesz obskoczyć cały szlak w mokrych tenisuwkach i odmoczyć sobie stopy. Na szlaku jest wiele miejsc, gdzie trzeba się wspinać po drabinach, jeżeli nigdy nie wchodziłeś na drabinię, to "Kończ waść, wstydu oszczędź!" i wracaj do samochodu.

Mapa całego parku Dla nieobeznanych w terenie mapka: Mapa Turkey Run parku

Zobacz zdjęcia z mojej ostatniej wyprawy Tutaj.

Zobacz popularne miejsca w okolicy.

Chicago, ilCHICAGO [IL]
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko