HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Turkey Run State Park, in - podróże po USA

Turkey Run State Park, IN

Mariusz Pierog https://panpierog.com

Turkey Run State Park: podstawowe informacje.

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Park Stanowy w Indianie. Doskonała alternatywa na wycieczki jednodniowe w okolicy Chicago. Niecałe dwie godziny jazdy od Chicago. Dla porównania, formą przypomina trochę Park Stanowy Starved Rock w Illinois. Czytaj szczegóły poniżej.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-04-23
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-06

Udogodnienia na miejscu.

Bankomat
Centrum Informacyjne
Centrum Przyrodnicze
Kabiny Turystyczne
Kemping
Kominek
Miejsca piknikowe
Parking
Pole namiotowe
Restauracja
RV Kemping
Ścieżki Biegowe
Sklep
Sklep z pamiątkami
Szlaki turystyczne
Toaleta
Trasy biegowe
Wędkarstwo
WiFi
Wypożyczalnia kajaków

DODATKOWE INFORMACJE - TURKEY RUN STATE PARK.

Jak tam dojechać? Z Chicago jedziesz autostradą nr 94/80 w kierunku południowym, z autostrady wskakujesz na drogę nr 41 i turlasz się powoli lokalnymi drogami przez niecałe dwie godziny. Możesz wybrać inną drogę (autostrada nr 65), odbić w Lafayette na południowy-zachód lokalną drogą nr 47.

Noclegi na terenie parku Masz do wyboru luksusowy hotel z restauracją na parterze lub pobliskie kabiny z drewna. Oprócz tego, przy głównej trasie prowadzącej do parku, znajdziesz miejsca kempingowe w dobrej cenie.

Co potrzebujesz wziąć ze sobą na szlak? Droga szlaku prowadzi wąwozem, w którym przeważnie jest woda i co za tym idzie jest tam przeważnie mokro. Wystarczy 10 minut, żeby zniechęcić przeciętnego pseudotyrystę. Na pewno potrzebujesz wodoodporne buty, chyba że planujesz obskoczyć cały szlak w mokrych butach i odmoczyć sobie stopy. Na szlaku jest kilka odcinków, gdzie trzeba wspinać się po drabinach, jeżeli nigdy nie wchodziłeś na drabinię, to "Kończ waść, wstydu oszczędź!" i wracaj do samochodu.

Mapa całego parku Dla nieobeznanych w terenie mapka: Mapa Turkey Run parku

Atrakcje na miejscu Na terenie parku prywatne firmy organizują spływy kajakowe, oprócz tego jest tam niezliczona ilość szlaków prowadzących przez najbardziej urokliwe zakątki regionu.

Zobacz popularne miejsca w okolicy.

Indiana Dunes Park Narodowy, inINDIANA DUNES PARK NARODOWY [IN]
Chicago, ilCHICAGO [IL]
Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko