Kierunek White Sands, nm - podróże po USA

White Sands, NM

Photo by Anchor Lee on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-06

White Sands: podstawowe informacje.

Biała pustynia w stanie Nowy Meksyk. Wielkością dorównuje słynnej pustyni Great Sand Dunes w Kolorado. Byliście ? Widzieliście? Piszcie o swoich wrażeniach w komentarzach pod spodem.

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - White Sands.

Godziny otwarcia Godziny otwarcia White Sands różnią się w zależności od pory roku, teren jest często zamykany z powodu testów rakietowych na sąsiadujących terenach wojskowych. Po aktualne info, proszę dzwonić na numer (575)479-6124 wew. 236. lub sprawdzić na stronie tutaj White Sands otwarty jest codziennie przez cały rok, z wyjątkiem 25 grudnia, w Boże Narodzenie. Listę godzin otwarcia w bieżącym roku można sprawdzić tutaj.

Regulamin parku Spożywanie napojów alkoholowych lub posiadanie pojemników do przechowywania napojów alkoholowych jest zabronione na terenie parku od 1 lutego do 31 maja. Prawo federalne zabrania posiadania broni palnej w wyznaczonych obiektach federalnych, w tym w centrum dla zwiedzających, budynku administracyjnym, stacji wjazdowej, sklepach z pamiątkami. Zabrania się wnoszenia i odpalania wszelkiego rodzaju fajerwerków. Używanie wykrywaczy metali jest również zabronione. Latanie dronem jest zabronione. Ograniczenia prędkości są publikowane i ściśle egzekwowane. Wyjeżdżanie z wyznaczonych dróg i parkingów jest zabronione. Parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach parkingowych. Jazda konna jest mile widziana w parku w ramach pewnych wytycznych, szczegóły na oficialnej stronie parku. Wnoszenie roślin lub innych organizmów reprodukcyjnych, do ekosystemów parku jest zabronione.

Atrakcje, zakwaterowanie, transport, restauracje w pobliżu - White Sands.

Primitive Backcountry Campsites: Prymitywny kemping. Dostępnych jest tylko 10 miejsc, konieczna rezerwacja, ceny i regulamin ulagają zmianie. A tak w ogóle, to zanim się tam udacie, warto sprawdzić, czy kemping jest czynny. | mapa | www

Aguirre Spring: Super miejsce na nocleg pod gwiazdami. Opłata za samochód $5, nocleg kosztuje tylko $7. Nie ma możliwości rezerwacji. | mapa | www

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy White Sands

El Paso, txEL PASO [TX]
Albuquerque, nmALBUQUERQUE [NM]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018