Kierunek Yellowstone, wy - podróże po USA

Yellowstone, WY

Photo by Ashley Knedler on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-01

Yellowstone: podstawowe informacje.

Najstarszy i największy park w USA. Jak wam się podobało Yellowstone? Najlepszy czas na odwiedzenie parku. Piszcie w komentarzach pod spodem.

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - Yellowstone.

Park Narodowy Yellowstone ciekawostki Pod powierzchnią parku ukrywa się drzemiący superwulkan. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce około 640 000 lat temu. W parku występują częste trzęsienia ziemi. Szacuje się, że w ciągu roku liczba wstrząsów waha się w granicach od 1000 do 3000. Połowa ze światowych gejzerów, naturalnych wód termalnych, znajduje się na terenie Yellowstone. Największe stado bizonów (żubrów amerykańskich) w USA znajduje się na terenie parku. Yellowstone jest jedynym miejscem na świecie, gdzie występują kwiaty o wdzięcznej nazwie "Yellowstone Sand Verbena". Na terenie parku można spotkać zwierzęta m.in.: niedźwiedzie grizzly, rysie kanadyjskie, wilki, niedźwiedzie czarne, widłorogi, łosie, jelenie wapiti, bizony, czy też bieliki amerykańskie.

Atrakcje, zakwaterowanie, transport, restauracje w pobliżu - Yellowstone.

Colter Bay Campground: Kemping oferuje szeroki zakres usług noclegowych. Kempingi nie posiadają opcji rezerwacji miejsc. Proponuję wcześnie rano rezerwować nocleg, gdyż wieczorem może nie starczyć wolnych miejsc. W sezonie kempingi są przepełnione turystami (co nowego). | mapa | www | fb

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Yellowstone

Grand Teton, wyGRAND TETON [WY]
Shoshone National Forest, wySHOSHONE NATIONAL FOREST [WY]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018