Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?

Photo by William Iven on Unsplash
Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-05-28
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-25

KONIEC SZUKANIA DARMOWYCH (MAŁO BEZPIECZNYCH) WI-FI I MARNOWANIA CZASU PODCZAS PODRÓŻY PO USA!

Doskonale znam to uczucie, kiedy to podróżując po USA do najbliższego miejsca z darmowym internetem jest zbyt daleko lub dostępny internet w motelu jest zbyt wolny, a ty potrzebujesz wrzucić zdjęcia na faceBuk, instaGram, czy zwyczajnie wysłać email z pracy i (k!wa) nie masz jak! Prawda jest taka, że zanim znów znajdziesz się w podobnie beznadziejnej sytuacji, to musisz wiedzieć, że masz wiele dostępnych opcji aby temu zaradzić. Jedną z takich opcji postaram się przetłumaczyć z języka IT na język polski. Jak za darmo korzystać na swoim laptopie z 4G internetu, który macie w abonamencie na telefonie? Sprawa jest prosta, potrzebujecie jedną, a nawet dwie rzeczy.

1. Pierwsza rzecz to oczywiście telefon, do którego potrzebujesz dokupić kartę sim (najlepiej z systemem Android). Nie mam telefonu z polskim abonamentem, więc nie będę zabierał głosu w tym temacie. Wujek Gugel wam pomoże.

2. Przyjeżdżacie z Polski i pewnie nie macie abonamentu. Potrzebujecie zatem jakąś sensowną prepaid kartę SIM. Może to być jedna z poniższych kart, najlepiej z nielimitowanym dostępem do internetu. (Unlimited Data). Do wyboru do koloru. Sam używam T-Mobile Unlimited i internet działa bez zarzutu, nie sprawdzałem nawet opcji na Windows 10 podobno można mieć hotspot internet na wiele komputerów jednocześnie.

3. Następna rzeczą jest laptop lub tablet z wejściem USB. Laptop musi być wyposażony w najnowszy adapter Wi-Fi 5GHz. Mój Toshiba ma tylko 2.4GHz, więc musiałem sobie zamówić adapter za $15 do wi-fi:USB Wifi Adapter Antenna For Desktop.

4. Następnie potrzebujecie aplikację na telefon. Aplikacja nazywa się PdaNet+, są dwie wersje aplikacji, darmowa wersja działa bez zarzutu, jest tylko jeden problem, otóż co 30 minut trzeba ją restartować, co może być dla niektórych uciążliwe. Na szczęście każdy może się wyposażyć w pełną wersję i korzystać z aplikacji bez zbędnego stresu.

5. Ostatnią rzeczą jest instalacja małego programu na laptopie, dzięki któremu będzie można się łączyć z internetem, wykorzystując połączenie USB z telefonem (USB Tether). Program można ściągnąć tutaj.

6. Podłączamy nasz zaaktywowany telefon do laptopa, wykorzystując standardowy kabel USB, koniecznie wybieramy opcję "Use USB for: File Transfer" na telefonie (1. i 2. zdjęcie poniżej), następnie odpalamy aplikację PdaNet+ na telefonie i wybieramy opcję USB Tether (3. zdjęcie poniżej) (program utworzy automatycznie połączenie i hasło, na laptopie uruchamiamy program PdaNet i wybieramy USB Connect, program wyszuka aktywny telefon i połączy się z siecią 4G i od tego momentu możemy swobodnie korzystać z internetu na naszym laptopie.

UWAGA! OPCJA KTÓRĄ OPISAŁEM POWYŻEJ TO: USB TETHER, PROSZĘ NIE MYLIĆ Z WIFI DIRECT HOTSPOT. ABY KORZYSTAĆ Z INTERNETU PRZEZ WYKORZYSTUJĄC OPCJĘ "USB TETHER", NASZ TELEFON MUSI BYĆ FIZYCZNIE POŁĄCZONY KABLEM USB Z LAPTOPEM/DESKTOPEM.

PROGRAM MA RÓWNIEŻ OPCJĘ KORZYSTANIA Z DOSTĘPNEGO PLANU HOSTSPOT, MÓJ PLAN Z T-MOBILE OBEJMUJE 10GB FREE HOTSPOT ZATEM MOGĘ TO RÓWNIEŻ WYKORZYSTAĆ PODRÓŻUJĄC PO USA.

SAM WINDOWS 10 MA PODOBNO OPCJĘ HOTSPOT, DZIĘKI KTÓREJ MOŻNA PODŁĄCZYĆ KILKA KOMPUTERÓW I KORZYSTAĆ Z INTERNETU W TYM SAMYM CZASIE.

JEŻELI KTOŚ Z WAS MA PYTANIA ODNOŚNIE PROCESU SAMEJ INSTALACJI, TO ŚMIAŁO MOŻE JE ZADAWAĆ W KOMENTARZACH POD SPODEM.

TANIE HOTELESZUKAJ NOCLEGUUBER
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018

Popularne kierunki podróży po USA

Canyon de Chelly, azCANYON DE CHELLY [AZ]
Yellowstone, wyYELLOWSTONE [WY]
Bryce Canyon, utBRYCE CANYON [UT]
Arches, utARCHES [UT]
Chicago, ilCHICAGO [IL]
Capitol Reef, utCAPITOL REEF [UT]
Canyonlands, utCANYONLANDS [UT]
Dead Horse Point, utDEAD HORSE POINT [UT]
Albuquerque, nmALBUQUERQUE [NM]
Wahweap Hoodoos, utWAHWEAP HOODOOS [UT]
El Paso, txEL PASO [TX]
Flagstaff, azFLAGSTAFF [AZ]