Podróż Dookoła Arizony w 10 Dni

Podróż Dookoła Arizony w 10 Dni

Photo by Joshua Earle on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-07

Przykład planu podróży dla wielbicieli gorącego piasku, suchego powietrza, ogromnych przestrzeni i malowniczych widoków. Jest to trasa dla osób, które mają maksymalnie dziesięć dni czasu i planują przyjazd z Polski z lądowaniem w Phoenix Arizona. Jeśli znasz inne atrakcyjne miejsca, które można zobaczyć po drodze, to zostaw komentarz pod spodem. Dzięki.

Czas trwania podróży: 10 dni. Przewidywana długość trasy: 1400 mil.

TANIE HOTELETANIE KWATERY

Zobacz mapę całej trasy:

Poniżej miejsca docelowe zaplanowanej podróży

1. PHOENIXPo dotarciu do Phoenix, wypożyczamy samochód, warto też zrobić od razu pierwsze zakupy żywności i rzeczy, które są niezbędne w podróży. Z pomocą przychodzi sieć sklepów Walmart. Niektóre z nich są czynne całą dobę.
2. JOSHUA TREEO której godzinie najlepiej jechać do Joshua Tree? Najlepsza pora dnia na zwiedzanie parku to wczesne godziny poranne lub późne popołudnie. Trzeba się również liczyć z tym, że w okresie letnim jest tutaj bardzo gorąco.
3. MOJAVEPrzypominam tylko, że obszar ten nie jest zagospodarowany turystycznie. Trzeba sie liczyć z tym, że jest to teren pustynny i rzeczy takie jak: schronienie, czy woda pitna, nie są dostępne na tym terenie. W przypadku awarii samochodu skazani jesteście tylko na siebie. Dlatego zalecane jest, aby mieć w samochodzie niezbędny zapas żywności i wody. Noce na pustyniach są bardzo chłodne, dlatego zalecane jest, aby mieć ze sobą również ciepłe śpiwory i ubrania.
4. DEATH VALLEYTego miejsca raczej nie trzeba przedstawiać. Przy dobrej muzyce, pełnym baku i zaoptrzeniu w żywność, można się śmiało zapuścić w wąwozy.
5. LAS VEGASMiejsce to traktuję zawsze typowo jako miejsce noclegowe. Mało mnie interesują nocne szaleństwa i "bylejakośćiowe kiczostwa".
6. VALLEY OF FIREWarto tam wskoczyć na szybkie zwiedzanko i może jakiś lunch.
7. ZIONZion aż się prosi o dwa dni pobytu. Tak naprawdę przydałoby się ze czterty lub więcej.
8. PAGENocleg w AIRBNB kwaterze brzmi całkiem rosądnie. Jeśli uporacie się z noclegiem, to można obskoczyć lokalne atrakcje. Pełne info na ten temat powinno już być pod linkiem "Page".
9. GRAND CANYONPytanie za sto jeden punktów. Co można zobaczyć w wielkim kanionie, mając do dyspozycji tylko jeden dzień? Wzdłuż południowej krawędzi kanionu jest wiele punktów widokowych, które można zaliczyć bez problemu. Jest to najbardziej oblegane miejsce w sezonie, dlatego trzeba liczyć się z tym, że będą kolejki i problemy z parkingiem. Znalezienie wolnego miejsca noclegowego w tej okolicy graniczy z cudem.
10. SEDONAOstatni dzień przeznaczony na "turlanie" się w stronę Phoenix. Po drodze można wskoczyć do Slide Rock, Red Rock, Montezuma Castle, czy nawet do Prescott.

Piszcie, co jeszcze można dodać do powyższej trasy. Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz.

Podziel się ze znajomymi na:

FACEBOOK TWITTER PINTEREST GOOGLE+

Zobacz również inne popularne trasy:

Kalifornia Arizona Utah Nevada w 10 DniKALIFORNIA ARIZONA UTAH NEVADA W 10 DNI
Nowy Meksyk i Arizona w 10 DniNOWY MEKSYK I ARIZONA W 10 DNI
Zachodnie wybrzeże USA w dwa tygodnieZACHODNIE WYBRZEżE USA W DWA TYGODNIE
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKąD BRAć DARMOWY INTERNET PODRóżUJąC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRóżY SAMOCHODEM 2018