Podróż Dookoła Arizony w 10 Dni

Podróż Dookoła Arizony w 10 Dni

Photo by Joshua Earle on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-04-05
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-07

Przykład planu podróży dla wielbicieli gorącego piasku, suchego powietrza, ogromnych przestrzeni i malowniczych widoków. Jest to trasa dla osób, które mają maksymalnie dziesięć dni czasu i planują przyjazd z Polski z lądowaniem w Phoenix Arizona. Jeśli znasz inne atrakcyjne miejsca, które można zobaczyć po drodze, to zostaw komentarz pod spodem. Dzięki.

Czas trwania podróży: 10 dni. Przewidywana długość trasy: 1400 mil.

TANIE HOTELETANIE KWATERY

Zobacz mapę całej trasy:

Poniżej miejsca docelowe zaplanowanej podróży

1. PHOENIX
Po dotarciu do Phoenix, wypożyczamy samochód, warto też zrobić od razu pierwsze zakupy żywności i rzeczy, które są niezbędne w podróży. Z pomocą przychodzi sieć sklepów Walmart. Niektóre z nich są czynne całą dobę.
2. JOSHUA TREE
O której godzinie najlepiej jechać do Joshua Tree? Najlepsza pora dnia na zwiedzanie parku to wczesne godziny poranne lub późne popołudnie. Trzeba się również liczyć z tym, że w okresie letnim jest tutaj bardzo gorąco.
3. MOJAVE
Przypominam tylko, że obszar ten nie jest zagospodarowany turystycznie. Trzeba sie liczyć z tym, że jest to teren pustynny i rzeczy takie jak: schronienie, czy woda pitna, nie są dostępne na tym terenie. W przypadku awarii samochodu skazani jesteście tylko na siebie. Dlatego zalecane jest, aby mieć w samochodzie niezbędny zapas żywności i wody. Noce na pustyniach są bardzo chłodne, dlatego zalecane jest, aby mieć ze sobą również ciepłe śpiwory i ubrania.
4. DEATH VALLEY
Tego miejsca raczej nie trzeba przedstawiać. Przy dobrej muzyce, pełnym baku i zaoptrzeniu w żywność, można się śmiało zapuścić w wąwozy.
5. LAS VEGAS
Miejsce to traktuję zawsze typowo jako miejsce noclegowe. Mało mnie interesują nocne szaleństwa i "bylejakośćiowe kiczostwa".
6. VALLEY OF FIRE
Warto tam wskoczyć na szybkie zwiedzanko i może jakiś lunch.
7. ZION
Zion aż się prosi o dwa dni pobytu. Tak naprawdę przydałoby się ze czterty lub więcej.
8. PAGE
Nocleg w AIRBNB kwaterze brzmi całkiem rosądnie. Jeśli uporacie się z noclegiem, to można obskoczyć lokalne atrakcje. Pełne info na ten temat powinno już być pod linkiem "Page".
9. GRAND CANYON
Pytanie za sto jeden punktów. Co można zobaczyć w wielkim kanionie, mając do dyspozycji tylko jeden dzień? Wzdłuż południowej krawędzi kanionu jest wiele punktów widokowych, które można zaliczyć bez problemu. Jest to najbardziej oblegane miejsce w sezonie, dlatego trzeba liczyć się z tym, że będą kolejki i problemy z parkingiem. Znalezienie wolnego miejsca noclegowego w tej okolicy graniczy z cudem.
10. SEDONA
Ostatni dzień przeznaczony na "turlanie" się w stronę Phoenix. Po drodze można wskoczyć do Slide Rock, Red Rock, Montezuma Castle, czy nawet do Prescott.

Co warto zabrać ze sobą w podróż po USA.

Piszcie, co jeszcze można dodać do powyższej trasy. Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz.

Podziel się ze znajomymi na:

FACEBOOK TWITTER PINTEREST GOOGLE+

Zobacz również inne popularne trasy:

Kalifornia Arizona Utah Nevada w 10 DniKALIFORNIA ARIZONA UTAH NEVADA W 10 DNI
Nowy Meksyk i Arizona w 10 DniNOWY MEKSYK I ARIZONA W 10 DNI
Zachodnie wybrzeże USA w dwa tygodnieZACHODNIE WYBRZEżE USA W DWA TYGODNIE
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRóżY SAMOCHODEM 2018
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKąD BRAć DARMOWY INTERNET PODRóżUJąC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?