Wycieczka do Kolorado Utah Arizona Nowy Meksyk w 14 Dni

Wycieczka do Kolorado Utah Arizona Nowy Meksyk w 14 Dni

Photo by Amos Bar-Zeev on Unsplash
Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2019-05-20
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-29

Zachodnie wybrzeże USA ciąg dalszy. Tym razem przejeżdżamy przez 4 stany: Kolorado, Utah, Arizonę, i Nowy Meksyk. Trasa ma długość około 2000 mil, trzeba się jednak liczyć z tym, że zawsze wychodzi 25% więcej. Przykładowe koszta paliwa: załóżmy że wypożyczony samochód wyciąga 25 mil na galonie, przy cenie $3 za galon benzyny. Po prostej kalkulacji wychodzi, że wydasz około $240 na benzyne. 2000 / 25 = 80 x 3 = 240

Czas trwania podróży: 14 dni. Przewidywana długość trasy: 2000 mil.

TANIE HOTELETANIE KWATERY

Zobacz mapę całej trasy:

Poniżej lista docelowych miejsc zaplanowanej podróży po USA

1. DENVERTutaj się zaczyna przygoda legendarnego dzikiego zachodu. Macie do wyboru: zostać na miejscu i wybrać się w góry lub od razu obrać kierunek w stronęparku narodowego Arches i tam spędzić więcej czasu.
2. ARCHESPierwszy z parków narodowych do odwiedzenia.
3. CANYONLANDSTutaj zaczyna się prawdziwa Utah przez duże U.
4. MONUMENT VALLEYObowiązkowy punkt wycieczki.
5. PAGEMiejscowość o dzwięcznej nazwie służy jako baza wypadowa i noclegowa do pobliskich atrakcji. Kanion Antylopy i Horseshoe Bend są na pierwszym miejscu do zwiedzenia.
6. GRAND CANYONGłówny punkt programu. Proponowana trasa zwiedzania: południowa strona kanionu. Dodatkowo w zależności od dostępnego czasu zwiedzania i budżetu proponuję: zejście w dół kanionu.
7. SEDONAW pobliżu znajduje się wiele ciekawych do rozważenia atrakcji: Meteor Crater, Fay Canyon, park stanowy "Slide Rock", Cathedral Rock i wiele innych mniejszych kanionów.
8. PETRIFIED FORESTSkamieniałe szczątki drzew na środku pustyni w północnej wschodniej części Arizony. Proszę nie wynosić kamieni z parku.
9. WHITE SANDSJest zupełnie nie po drodze z tymi gipsowymi wydmami. Prawda i nieprawda, ja wybieram zawsze to drugie.
10. GREAT SAND DUNESW drodze powrotnej do Denver, jako opcja noclegu pod gwiazdami na terenie parku narodowego "Great Sand Dunes"
11. DENVERTutaj konczy sie wycieczka, oddajemy samochód i grzecznie wracamy do domu.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.SPRAWDŹ RÓWNIEŻ INNE POPULARNE TRASY

Kalifornia Arizona Utah Nevada w 10 DniKALIFORNIA ARIZONA UTAH NEVADA W 10 DNI
Nowy Meksyk i Arizona w 10 DniNOWY MEKSYK I ARIZONA W 10 DNI
Podróż Dookoła Arizony w 10 DniPODRÓŻ DOOKOŁA ARIZONY W 10 DNI
Zachodnie wybrzeże USA w dwa tygodnieZACHODNIE WYBRZEŻE USA W DWA TYGODNIE

ZANIM SIĘ WYBIERZESZ W PODRÓŻ DO USA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko