Najbardziej Niebezpieczne Dzielnice W Chicago: Co Powinieneś Wiedzieć, Zanim Tam Pojedziesz

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: January 13th, 2023 | Aktualizacja: June 18th, 2023

Najbardziej niebezpieczne dzielnice w Chicago: Co powinieneś wiedzieć, zanim tam pojedziesz
ILLINOIS | BEZPIECZEŃSTWO

Chicago to jedno z moich ulubionych miast w Stanach Zjednoczonych, przyciągające rzesze turystów z całego świata. Niestety, muszę zaznaczyć, że miasto to słynie również z wysokiego poziomu przestępczości, szczególnie w niektórych dzielnicach. Zanim więc zdecydujesz się na podróż do Chicago, warto dokładnie przyjrzeć się danym wskaźników przestępczości i poznać listę najbardziej niebezpiecznych rejonów miasta. W tym artykule przedstawię najbardziej niebezpieczne dzielnice w Chicago, opiszę poziom przestępczości w każdej z nich oraz udzielę kilku praktycznych wskazówek, jak zminimalizować ryzyko i uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas pobytu w tych rejonach miasta.

Englewood - to dzielnica południowego Chicago, która jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w całym mieście. Znajduje się tu wiele biednych i zaniedbanych dzielnic mieszkaniowych, a poziom przestępczości jest bardzo wysoki. W Englewood odnotowuje się dużą liczbę morderstw, strzelanin i kradzieży z włamaniem, co sprawia, że jest to rejon, którego należy unikać, zwłaszcza po zmroku. Pomimo tego, Englewood ma również swoje pozytywne strony - jest tu wiele małych biznesów, sklepów spożywczych i restauracji, które są popularne wśród mieszkańców.

West Englewood - to dzielnica na południowym zachodzie Chicago, która jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych rejonów miasta. Jest to dzielnica, w której przeważa społeczność Afroamerykanów, ale mieszka tu również wiele Latynosów i ludności białej rasy. W West Englewood poziom przestępczości jest bardzo wysoki, a wśród najczęściej popełnianych przestępstw znajdują się morderstwa, napady i kradzieże z włamaniem. Dzielnica ta ma również wiele problemów społecznych, w tym ubóstwo, bezrobocie i słabe warunki mieszkaniowe, co dodatkowo przyczynia się do trudności i konfliktów w tym rejonie miasta.

Austin - to dzielnica na zachodzie Chicago, która jest jedną z największych w mieście. Znajdują się tu różne społeczności, w tym Afroamerykanie, Latynosi i ludność białej rasy. Niestety, Austin jest również jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Chicago, z wysokim poziomem przestępczości, w tym morderstw, napadów i włamań. Wiele osób w tej dzielnicy boryka się z problemami ubóstwa i bezrobocia, co tylko pogłębia trudności społeczne i przestępcze.

Niebezpieczne dzielnice Chicago

Garfield Park - położony na zachodzie Chicago, ma bogatą historię jako ekskluzywna dzielnica mieszkaniowa. Jednak dzisiaj, dzielnica ta zmaga się z poważnymi problemami społecznymi i jest jedną z najniebezpieczniejszych w mieście. Liczba morderstw i strzelanin w tej okolicy jest jedną z najwyższych, a wiele ulic jest uważanych za niebezpieczne. W Garfield Park znajduje się również popularny park o tej samej nazwie, który niestety ma opinię jednego z najbardziej niebezpiecznych miejsc w całym Chicago.

North Lawndale - to dzielnica położona na zachodzie Chicago, na południe od słynnej ulicy Madison Street. Niegdyś była to jedna z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych dzielnic w mieście, zamieszkana przez bogatych przedsiębiorców i polityków. Jednak w latach 60-tych XX wieku, dzielnica zaczęła pogrążać się w ubóstwie i przemianie społecznej, a wraz z tym wzrastał również poziom przestępczości. Obecnie, mimo że North Lawndale przeżywa pewne pozytywne zmiany, to nadal uważana jest za jedną z najniebezpieczniejszych dzielnic w Chicago, a jej mieszkańcy borykają się z licznymi problemami społecznymi i ekonomicznymi.

Chicago niebezpieczne dzielnice

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wizyty w niebezpiecznych dzielnicach Chicago:

Podczas wizyty w niebezpiecznych dzielnicach Chicago istnieje kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać w celu zapewnienia bezpieczeństwa:

  1. Być świadomym otoczenia Przed wizytą w niebezpiecznej dzielnicy należy zapoznać się z jej mapą i zlokalizować główne miejsca i trasy, które zamierzasz odwiedzić. Unikaj obszarów o złej reputacji.
  2. Zachować ostrożność z mieniem osobistym Nie nosić przy sobie wartościowych przedmiotów i biżuterii, które mogą przyciągać uwagę złodziei. Warto również korzystać z bezpiecznych metod przechowywania pieniędzy, takich jak portfele ukryte pod ubraniem.
  3. Nie wchodzić w konflikty W przypadku napotkania trudnych sytuacji lub napięć społecznych, należy zachować spokój i unikać wszelkich konfliktów. Nie angażować się w nieznane i potencjalnie niebezpieczne sytuacje.

Podróżując do niebezpiecznych dzielnic Chicago, ważne jest, aby być świadomym otoczenia, zachować ostrożność z mieniem osobistym i unikać konfliktów. Należy pamiętać, że choć te dzielnice mają swoje wyzwania, istnieje druga strona tych obszarów, z ich historią, kulturą i społecznościami, które starają się przeciwdziałać przestępczości i poprawiać sytuację. Organizacje ścigania oraz inicjatywy społeczne również podejmują wysiłki na rzecz poprawy sytuacji w tych dzielnicach. Warto być świadomym, ale jednocześnie nie bać się, aby lepiej poznać różnorodność i autentyczność tego fascynującego miasta.

Masz Pytanie? Wybierasz się do USA w tym roku? Dołącz do Grupy na Facebook #Szlajanko.
Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA