HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Great Sand Dunes, co - podróże po USA

Great Sand Dunes, CO

Photo by Mariusz Pierog

Great Sand Dunes: podstawowe informacje.

Park Narodowy w stanie Kolorado. Ogromny teren wydm piaskowych otoczonych górami. Jedne z najpiękniejszych wydm w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-08-15
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-18

Udogodnienia na miejscu.

Centrum Informacyjne
Czynne całą dobę
Kemping
Miejsca piknikowe
Parking
Punkty Widokowe
RV Kemping
Szlaki turystyczne
Toaleta

DODATKOWE INFORMACJE - GREAT SAND DUNES.

Darmowy nocleg na dziko Szukaj na mapie: BLM Sacred White Shell Mountain, Mosca, CO 81146. Jest to powierzchnia nieużytkowa należąca do Bureau of Land Management (BLM), coś w rodzaju lasów państwowych z wyznaczonymi miejscami na piknik, czy darmowe noclegi. Nie ma tam nawet ubikacji, dobrze mają ci którzy podróżują ze swoim sprzętem i mają wszystko w kamperze.

Warunki klimatyczne. Przeważnie jest tam wietrznie i sucho. Latem temperatura piasku osiąga ponad 60C i trzeba mieć to na uwadze wybierając się na wydmy w klapkach.

Widoki Najlepsze widoki są na samej górze i dochodzą tam tylko nieliczni, momentami wydmy są tak strome, że trzeba iść na około. Szlak jest trudny, gdyż wędrówka po piasku potrafi być wyczerpujaca. Mimo wszystko warto poświęcić godzinę, gdyż widoki ze szczytu są spektakularne. Na szlaku nie ma żadnego miejsca, gdzie schronisz się przed prażącym słońcem, także weź ze sobą odpowiednie nakrycie głowy, wystarczająco dużo wody i dobry krem z filtrem UV.

Noclegi i kempingi. Tuż obok wydm jest kilka parkingów z miejscami na piknik, gdzie można się rozłożyć i spokojnie zjeść posiłek. Na terenie parku są też kempingi (Piñon Flats Campground) z których nie korzystałem. Następnym razem dowiem się jakie są warunki zakwaterowania i czy potrzeba robić wcześniejszą rezerwację.

Jak dojechać do Great Sand Dunes? Jadąc na wschód od miejscowości Alamosa, drogą nr 160, skrecasz w lewo w 150 tkę i jedziesz do samego końca. Tuż za bramką z lewej strony znajduje się Visitor Center a dalej w lewo, główny parking.

Jak dojechać do Great Sand Dunes

Wschód słońca Great Sand Dunes widoki.

Great Sand Dunes - widok o wschodzie słońca

Widok ze szczytu wydm. Great Sand Dunes widoki.

Great Sand Dunes - widok ze szczytu wydm

Zobacz popularne miejsca w okolicy.

Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko