Kierunek Arches, ut - podróże po USA

Arches, UT

Photo by Adam Skalecki on Unsplash

Arches: podstawowe informacje.

Park Narodowy Arches (Arches National Park) usytuowany na południe od międzystanowej autostrady I-70, we wschodniej części stanu Utah w USA. W parku można podziwiać m.in. ponad 2400 naturalnych łuków skalnych. Malownicza okolica z możliwością rozbicia namiotu na lokalnych kempingach. Multum dostępnych szlaków turystycznych z przecudnymi widokami na czerwone skały i pobliskie pasma górskie, to tylko nieliczne zalety tego miejsca. Byliście? Widzieliście? Napiszcie o tym w komentarzach pod spodem.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-03

Udogodnienia na miejscu.

Kemping
RV Kemping
Szlaki turystyczne
Toaleta
Woda pitna

DODATKOWE INFORMACJE LOKALNE ARCHES.

Najciekawsze atrakcje w okolicy Arches Delicate Arch jest to naturalny łuk skalny o wysokości 18 metrów. Jeden z najładniejszych naturalnych mostów skalnych w USA, jakie miałem przyjemność zobaczyć na żywo. W sąsiedztwie znajdują się też: Double Arch, Tower Arch, Broken Arch, The Windows.

Godziny otwarcia Parku Narodowego Arches Park jest otwarty 24 godziny na dobę, przez cały rok.

Gdzie nocować w parku Arches? Dostępny jest kemping na terenie parku: "Devils Garden Campground", oczywiście istnieją ograniczenia i w sezonie ciężko jest tam znaleźć wolne miejsce. Jeżeli wybierasz się w okresie od 1 Marca do 31 Października to możesz wcześniej zarezerwować sobie miejsce. Jeżeli zamierzasz nocować na kempingu w okresie od 1 Listopada do 28 Lutego, to w tym czasie nie ma możliwości rezerwacji noclegu, na kempingu rządzi wtedy prawo, kto pierwszy ten lepszy. Na teren parku moża się również wybrać na noc. W tym celu wymagane jest pozwolenie od władz parku, które można nabyć w budynku administracyjnym parku.

Najważniejsze szlaki na terenie parku Arches Kompletna lista szlaków dostępnych na terenie parku Arches National Park. Postaram się wrócić do tematu i przetłumaczyć dla tych, którzy nie czują się z angielskim na siłach. Lista szlaków w języku angielskim

Klimat i Pogoda w paku narodowym Arches Południowo-wschodnia Utah jest częścią płaskowyżu Kolorado, na terenie którego występują duże wahania temperatury. Wiosną i jesienią, dzienna średnia temperatura to okolice 26°C. Temperatury letnie często przekraczają 37°C, co bardzo utrudnia chodzenie pieszo po parku. Późny sezon monsunowy charakteryzuje się występowaniem gwałtownych burz, które często powodują powodzie tzw. "flash floods". Zimy są zimne, dzienna średnia temperatura to waha sięw okolicach 0°C, są dni kiedy spada nawet do -20°C.

Kiedy jest najlepsza pora żeby odwiedzić Arches? Najlepsza pora, aby odwiedzić Park Narodowy Arches jest od kwietnia do maja, na przełomie września do października, kiedy to temperatura w ciągu dnia nie przekracza górnej granicy 80F stopni.

ATRAKCJE, NOCLEGI, JEDZENIE, W OKOLICY ARCHES.

Lower Onion Creek: Kemping nad rzeką Kolorado. | mapa | www

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.ZOBACZ INNE POPULARNE MIEJSCÓWKI W OKOLICY ARCHES

PRZYDATNE INFO DO POCZYTANIA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko