Coral Pink Sand Dunes

Utah | Park Stanowy

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: September 6th, 2022 | Aktualizacja: January 2nd, 2024

<p>Coral Pink Sand Dunes State Park: Przewodnik po Atrakcjach | Szlajanko.com</p> Park Stanowy Utah

Witaj na Szlajanko.com - Twoim przewodniku po podróżach po USA! Dzisiaj zabieram Cię w niezwykły kierunek, którym są Coral Pink Sand Dunes. To miejsce, które wzbudza fascynację swoimi pięknymi wydmami, ciekawą florą i fauną oraz mnóstwem atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jeśli szukasz niezapomnianej przygody podczas swoich podróży po USA, Coral Pink Sand Dunes to miejsce, które powinno znaleźć się na Twojej liście must-see.

Coral Pink Sand Dunes to również miejsce, gdzie spotkasz wiele gatunków zwierząt, których nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Park ten jest domem dla rzadkich gatunków, takich jak trawa piaskowa i drzewo jukka, w tym zająca kalifornijskiego, pancernika pustynnego i kryptydowca. Dzięki temu wyjątkowemu ekosystemowi, wizyta w Coral Pink Sand Dunes to okazja do poznania wyjątkowej przyrody.

Wstęp do parku

Jednodniowy bilet do różowo-perłowego raju kosztuje $10, dla miejscowych mieszkańców Utah 50% zniżki. Park jest czynny codziennie, od świtu do zmierzchu.

Noclegi

Na terenie parku są dostępne również pola namiotowe. Miejsca na kempinguw różnych cenach, patrz poniżej. Do dyspozycji są również (czyste) toalety i prysznice. Wszystko znajduje się blisko wydm i szlaków turystycznych. Wszystkie ceny były aktualizowane we wrześniu 2022 roku. Zawsze sprawdzaj aktualne ceny i godziny otwarcia na oficjalnej stronie danego parku.

  • Miejsce kempingowe (bez przyłączy elektrycznych i wody): $25 za noc, standardowe, $50 dwa razy większe.
  • Miejsce kempingowe (z przyłączami elektryczność i woda): $40 za noc, standardowe.
  • Miejsce kempingowe dla grupy (bez przyłączy elektrycznych i wody): $150 za noc, maksymalnie 5 namiotów.
  • Miejsce kempingowe dla grupy (z przyłączami elektryczność i woda): $175 za noc, maksymalnie 5 namiotów.

Czy mogę zabrać psa do parku Coral Pink Sand Dunes?

Oczywiście, nie ma żadnych dodatkowych opłat. Zadbaj o to, by pies był na smyczy i sprzątanie po nim jest obowiązkowe. W słoneczne dni piasek szybko się nagrzewa, zadbaj zatem o ochronę stóp twojego czworonoga.

Na zdjęciu powyżej. Spotkanie z panem wężem na wydmach Coral Pink Sand Dunes (wąż był średnio zainteresowany rozmową)

Atrakcje na miejscu.

Jedną z nietypowych atrakcji w parku jest zjeżdżanie na desce po wydmach. Możesz przywieźć własną deskę lub wypożyczyć ją w pobliskim centrum dla zwiedzających.

Atrakcje w pobliżu Coral Sand Dunes

Największe atrakcje turystyczne w pobliżu Coral Pink Sand Dunes State Park to m.in. Park Narodowy Zion, Park Narodowy Bryce Canyon, Grand Staircase-Escalante National Monument, Horseshoe Bend i Antelope Canyon. Park Narodowy Zion to jedna z najpiękniejszych atrakcji w Utah i oferuje wiele szlaków turystycznych oraz możliwość uprawiania raftingu i wspinaczki. Park Narodowy Bryce Canyon słynie ze swoich unikalnych formacji skalnych, a Grand Staircase-Escalante National Monument to miejsce, gdzie możesz poznać historię geologiczną regionu. Horseshoe Bend i Antelope Canyon to spektakularne formacje skalne, które przyciągają turystów z całego świata.

Jakie zwierzęta żyją na terenie parku?

Park znajduje się w gorąco-suchej strefie klimatycznej, wiele gatunków zwierząt, przetrwało na tym terenie, dzięki ich zdolności przystosowania się do zmieniającego się środowiska. Zwierzęta żyjące na wydmach to m.in. kilka odmian królika, jelenie, kojoty, lisy, lwy górskie, rysie. Na wydmach można często spotkać wszelkiego rodzaju gady, takie jak: king snake, czy lyre snake. Czasem też możesz spotkać na wydmach salamandry, lecz bardzo rzadko. Park odwiedzają również niektóre ptaki, takie jak: orzeł bielik, sokół wędrowny, orzeł przedni, czy też gołąb żałobny.

Niedogodności w Coral Pink Sand Dunes

Jak dla mnie, jedynym minusem tego miejsca jest to, że czasem można tam spotkać amatorów bezsensownego jeżdżenia po wydmach na motocyklach/trzykołowych skuterach, lecz ten park niestety słynie z tego. Byłoby super, gdyby wszyscy zabierali ze sobą swoje śmieci lub zwyczajnie wrzucali je do pobliskiego śmietnika.

Czy Jest tam Zasięg Sieci Komórkowych?

Niestety, nie ma lub sygnał jest zbyt słaby.

Inne, Interesujące Atrakcje w okolicy Coral Pink Sand Dune

Masz Pytanie? Wybierasz się do USA w tym roku? Dołącz do Grupy na Facebook #Szlajanko.
Zion Park Narodowy
Utah | Park Narodowy

Zion Park Narodowy

Bryce Canyon Park Narodowy
Utah | Park Narodowy

Bryce Canyon Park Narodowy

Toadstool Hoodoos
Utah | Teren Rekreacyjny

Toadstool Hoodoos

Wiregrass Canyon Trailhead
Utah | Teren Rekreacyjny

Wiregrass Canyon Trailhead

Canyonlands
Utah | Park Narodowy

Canyonlands

Buckskin Gulch Wire Pass
Utah | Kanion Szczelinowy

Buckskin Gulch Wire Pass

Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA