Toadstool Hoodoos

Utah | Teren Rekreacyjny

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: September 5th, 2022 | Aktualizacja: January 2nd, 2024

<p>Toadstool Hoodoos: Odkryj magię tych zaklętych formacji skalnych w Utah</p> Teren Rekreacyjny Utah

Jest tam teren rekreacyjny w stanie Utah, gdzie można podziwiać wiele pięknych skalnych formacji w kształcie grzybów. Niestety, nie polecam odwiedzania tego miejsca w czasie opadów deszczu, ponieważ teren staje się błotnisty i trudny do przejścia. Zawsze, gdy tam jestem, zauważam, że niektórzy turyści chcą zrobić sobie zdjęcia na szczycie tych formacji skalnych, jednocześnie niszcząc te unikalne formacje skalne. Dlatego, zalecam respektowanie znaków informacyjnych i pozostawienie tych formacji w spokoju.

Godziny otwarcia

Wstęp darmowy. Godziny otwarcia - miejsce czynne całą dobę.

Jak długi jest Szlak do Toadstool Hoodoos?

Szlak do Toadstool Hoodoos ma długość około 1,6 km w jedną stronę, co daje razem niemal 2,5 km. Szlak jest uważany za łatwy i dostępny dla większości osób, ponieważ jest płaski i dobrze oznakowany. Trasa prowadzi przez malownicze tereny, jednak ze względu na brak naturalnego zacienienia, lepiej planować wizytę wczesnym rankiem lub tuż przed zachodem słońca, aby uniknąć przegrzania organizmu. Warto pamiętać, że brak zacienienia może wpłynąć negatywnie na kondycję fizyczną i samopoczucie podczas wędrówki, dlatego należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody i ubrać się w odpowiedni sposób, aby zminimalizować ryzyko przegrzania.

Formacje skalne

Na końcu szlaku z lewej strony zobaczysz wąski chodnik. Idąc w tamtym kierunku, dotrzesz do miejsca, gdzie znajduje się więcej formacji skalnych w kształcie grzybów. (drugie zdjęcie poniżej).

Panorama zachodnia część Toadstool Hoodoos

Czy mogę Zabrać psa na Szlak?

Tak, psy są dozwolone na szlaku Toadstool Hoodoos, jednak muszą być trzymane na smyczy przez cały czas. Właściciele psów powinni również zadbać o to, aby ich zwierzęta nie przeszkadzały innym turystom i nie niszczyły otoczenia. Warto pamiętać, że w okolicy szlaku nie ma miejsc, w których można wypuścić psa na luzie, a także brakuje udogodnień dla zwierząt, więc należy mieć ze sobą wystarczającą ilość wody i jedzenia dla psa. 

Widok na wzgórza ze szlaku.

Masz Pytanie? Wybierasz się do USA w tym roku? Dołącz do Grupy na Facebook #Szlajanko.
Zion Park Narodowy
Utah | Park Narodowy

Zion Park Narodowy

Bryce Canyon Park Narodowy
Utah | Park Narodowy

Bryce Canyon Park Narodowy

Wiregrass Canyon Trailhead
Utah | Teren Rekreacyjny

Wiregrass Canyon Trailhead

Coral Pink Sand Dunes
Utah | Park Stanowy

Coral Pink Sand Dunes

Canyonlands
Utah | Park Narodowy

Canyonlands

Buckskin Gulch Wire Pass
Utah | Kanion Szczelinowy

Buckskin Gulch Wire Pass

Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Obecnie siedzę w Polsce i palę ogniska koło domu, jednocześnie zbieram siły na następną wyprawę. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA