Horseshoe Bend: Naturalne Cudo Arizony

Arizona | Atrakcja Turystyczna

Szlajanko

Autor: Szlajanko
Data Publikacji: September 6th, 2022 | Aktualizacja: April 4th, 2023

<p>Horseshoe Bend: Naturalne Cudo Arizony</p> Atrakcja Turystyczna Arizona

Horseshoe Bend to jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc w Arizonie. Znajduje się niedaleko miasteczka Page i przyciąga uwagę turystów z całego świata. Ta malownicza, podkowiasta formacja skalna jest prawdziwą gratką dla miłośników ekstremalnych wrażeń, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji związany z wysokością.

W tym artykule przedstawię Ci wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć przed podróżą do Horseshoe Bend. Znajdziesz tu nie tylko praktyczne informacje, takie jak godziny otwarcia w sezonie i poza sezonem, udogodnienia na miejscu oraz informacje o parkowaniu, ale także wiele innych przydatnych informacji.

Jak dojechać do Horseshoe Bend?

Z centrum miasta Page jedziesz na południowy zachód drogą 89, niecałe 0,5 km od miasta. Po prawej stronie znajduje się parking. 

Horseshoe Bend znajduje się w Arizonie, w pobliżu miasta Page, na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Horseshoe Bend jest samochód. Na miejscu znajduje się duży parking, który jest płatny, i w sezonie może być bardzo zatłoczony, dlatego warto przyjechać wcześnie rano lub późnym popołudniem. Z parkingu do punktu widokowego prowadzi dobrze oznakowana ścieżka, którą można pokonać w około 10-15 minut.

Istnieją również wycieczki organizowane z Page i innych pobliskich miast, które oferują transport i przewodnika.

Godziny otwarcia

Czynne codziennie od wschodu do zachodu słońca, z wyjątkiem niektórych świąt: Święta Dziękczynienia, Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Ile kosztuje parking przy Horseshoe Bend?

Horseshoe Bend jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Motocykle: $5, samochody osobowe, tzw. pickup truck, rv truck: $10, samochody komercyjne do 14 osób: $35, samochody komercyjne do 15-35 osób: $70, samochody komercyjne powyżej 35 osób: $140. Sprawdź aktualne ceny tutaj

Na zdjęciu: Horseshoe Bend - ścieżka prowadząca do punku widokowego.

Wjazd do Horseshoe Bend w Page Arizona

Ile czasu zajmuje piesza wędrówka z Parkingu do Horseshoe Bend punktu widokowego?

Zejście do punktu widokowego zajmuje około 20 minut i mierzy około 1 km w jedną stronę. Szlak prowadzi po utwardzonej ścieżce i na otwartej przestrzeni. Na szlaku, w połowie drogi, znajduje się przystanek, w którym można się schować przed słonecznym żarem. W Horseshoe Bend potrzebujesz około półtorej godziny, obejmuje to parkowanie, spacer do i z punktu widokowego, i kilka grubszych kwadransów na zrobienie zdjęć. Sam szlak nie jest zbyt trudny, na początku trasy masz do pokonania niewielkie wzniesienie, a reszta drogi jest raczej łagodna (patrz zdjęcia poniżej).

Kiedy najlepiej odwiedzić Horseshoe Bend?

Miejsca takie jak Horseshoe Bend są przeważnie bardzo zatłoczone, od świtu do zmroku odwiedzają to miejsce rzesze turystów z całego świata. Trochę luźniej bywa tam, gdy kończy się sezon turystyczny w USA i dzieciaki idą do szkoły. Mniej turystów odwiedza to miejsce również kilka dni po większych świętach narodowych lub na początku tygodnia, niestety nie ma na to reguły.

Horseshoe Bend widok z góry na rzekę Kolorado

Na zdjęciu: Horseshoe Bend widok z góry na rzekę Kolorado.


Czy wjadę tam za darmo na kartę America the Beautiful Pass?

Niestety, karty America the Beautiful Pass nie są akceptowane przy wjeździe na teren parkingu Horseshoe Bend.

Czy wymagana jest wycieczka z przewodnikiem aby odwiedzić Horseshoe Bend?

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego pozwolenia. Po prostu jedziesz tam, płacisz za parking i truchtasz ze 20 minut z górki po chodniku. Koniecznie zabierz ze sobą wodę, krem do opalania, kapelusz i okulary słoneczne.

Zdjęcia z  Podróży

Horseshoe Bend znajduje się na liście najpopularniejszych atrakcji w Stanach Zjednoczonych, dlatego zazwyczaj jest tam bardzo tłoczno. Jest to wspaniała miejscówka do robienia zdjęć. Apeluję zatem do wszystkich fotoamatorów, zastanów się dwa razy, gdzie postawisz stopę, zanim okaże się, że jest już za późno.


Na zdjęciu: Horseshoe Bend widok z góry na rzekę Kolorado.


Na zdjęciu: Horseshoe Bend widok z góry na rzekę Kolorado.

Czy na miejscu są toalety?

Oczywiście. Na parkingu są dostępne toalety.

Noclegi, Domki, Pokoje, Apartamenty

Horseshoe Bend jest położone tuż obok miejscowości Page, tam znajdziesz mnóstwo hoteli, moteli i pensjonatów po atrakcyjnych cenach. Zawsze taniej wychodzi, rezerwując noclegi z dala od popularnych atrakcji turystycznych. Na szczęście w Page jest słynny Walmart, gdzie, w razie czego, prześpisz się w samochodzie na parkingu przed sklepem. (Ostatni raz spałem tam we Wrześniu 2021)

Więcej Wspaniałych Atrakcji w okolicy Horeshoe Bend

  • Lower Antelope Canyon - najsłynniejszy kanion szczelinowy w USA.
  • Upper Antelope Canyon - drugi, co do popularności kanion szczelinowy w USA.
  • Wielki Kanion - Park Narodowy
  • Zion - Park Narodowy
  • Wiregrass Canyon Trailhead - teren pustynny niezagospodarowany turystycznie
  • Toadstool Hoodoos - teren rekreacyjny w stanie Utah.

Inne atrakcje na miejscu

Masz Pytanie? Wybierasz się do USA w tym roku? Dołącz do Grupy na Facebook #Szlajanko.
Logo

Witam! Nazywam się Mariusz Pierog i jestem właścicielem tego bloga. Zabieram was na wirtualną wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Szlajanko.com to przede wszystkim pasja i odrobina fotografii. Dodatkowo na bieżąco udostępniam na moim blogu wiedzę nabytą podczas podróży po USA. A nuż się komuś przyda. Zapraszam!

Szpieguj moją stronę Facebook na mediach społecznościowych

Dołącz do Wspaniałej Facebook Grupy Szlajanko

Zobacz najnowsze zdjęcia z Podróży po USA