Kierunek Grand Canyon, az - podróże po USA

Grand Canyon, AZ

Photo by Art Markiv on Unsplash
Autor: Mariusz Pierog. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-08

Grand Canyon: podstawowe informacje.

Wielki Kanion - gigantyczna panorama, gigantyczne doliny i 100TB przestrzeni na dysku, a wszystko zasilane energią, niezmienną od tysięcy lat. Rocznie, kilka milionów samochodów pali pasek rozrządu, aby doholować, spragnioną widoków rzeszę turystów, amatorów treekingu, wczasowiczów, czy zamiejscowych. Ja żem tam był i żem widział wszystko. Nie, żem ino słyszał ale żem sam doświadczył!

Pamiętajcie o tym, żeby nie zaśmiecać terenu parku. Nic tak nie dołuje, jak widok plastikowych butelek, czy pełnych "pampersów" w pobliżu szlaków.

Udogodnienia na miejscu.

Dodatkowe informacje lokalne - Grand Canyon.

Godziny otwarcia parku Południowa strona parku jest otwarta 24 godziny na dobę na okrągło przez cały rok. Północna część parku jest zamykana w sezonie zimowym. Sezon w północnej części parku trwa od 15 Maja do 15 Października. Tutaj można sprawdzić aktualne warunki na drogach w okolicy Wielkiego Kanionu.

Ile kosztuje wstęp i jakie są ograniczenia? Opłata za siedmiodniowy karnet od jednego pojazdu kosztuje $30. Siedmiodniowy karnet od jednego motocykla kosztuje $25. $15 od osoby przerkaczającej granicę parku pieszo, w grupowej wycieczce, na rowerze, autobusem (shuttle bus). Dodatkowo dla tych, którzy chcą wejść na Grand Canyon Skywalk - $79.00 od osoby.

Najlepsze punkty widokowe w Wielkim Kanionie Desert View Watchtower, Navajo Point, Lipan Point, Zuni Point, Moran Point, Grandview Point, Duck On A Rock Viewpoint, Ooh Aah Point, Mather Point, Yavapai Point, Maricopa Point, Hopi Point, Mohave Point, Pima Point

Transport publiczny na terenie kanionu Na terenie parku, co pół godziny lub częściej, kursują darmowe autobusy. Kompletną informację, na temat rozkładów jazdy, znajdziesz pod tym linkiem

Jaka jest najlepsza pora roku na wędrówki po Wielkim Kanionie? Marzec, kwiecień i maj to najlepsza pora na zwiedzanie południowej części Wielkiego Kanionu. Generalnie, temperatury w tym okresie są łagodne, rzadko pada deszcz i nie ma tłumów jak latem. Wczesna wiosna to także świetny czas na wędrówki w głąb kanionu. Kanion radzę omijać szerokim łukiem podczas ważniejszych świąt w USA.

Czy w kanionie jest zasięg telefoniczny? Jest, lecz bardzo słaby. Najlepiej w rankingu wypadają dostawcy Alltel Wireless i Verizon Wireless.

Zobacz inne popularne miejsca w okolicy Grand Canyon

Havasupai Rezerwat, azHAVASUPAI REZERWAT [AZ]
The Wave, azTHE WAVE [AZ]
White Pocket, azWHITE POCKET [AZ]
Horseshoe Bend, azHORSESHOE BEND [AZ]
Upper Antelope Canyon, azUPPER ANTELOPE CANYON [AZ]
Page, azPAGE [AZ]
Lower Antelope Canyon, azLOWER ANTELOPE CANYON [AZ]
Flagstaff, azFLAGSTAFF [AZ]
Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018