HOME WARTO ZOBACZYĆ W USA RABATY KONTAKT
Kierunek Grand Canyon, az - podróże po USA

Grand Canyon, AZ

Photo by Mariusz Pierog

Grand Canyon: podstawowe informacje.

Wielki Kanion - arcydzieło wyrzeźbione przez rzekę Kolorado. Jest to atrakcja numer jeden do odwiedzenia będąc w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Gigantyczna panorama, gigantyczne doliny i 100TB przestrzeni na dysku, a wszystko to zasilane ustawiczną energią od tysięcy lat. Rocznie, kilka milionów samochodów pali pasek rozrządu, aby doholować, spragnioną widoków rzeszę turystów, amatorów treekingu, wczasowiczów, czy zamiejscowych. Ja żem tam był i żem widział wszystko. Nie, żem ino słyszał ale żem sam doświadczył! Pamiętajcie o tym, aby nie zaśmiecać terenu parku. Nic tak nie dołuje, jak widok plastikowych butelek, czy pełnych "pampersów" nieopodal szlaków.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-29

Udogodnienia na miejscu.

Centrum Informacyjne
Czynne całą dobę
Jazda konna
Kemping
Parking
Platforma Widokowa
Punkty Widokowe
RV Kemping
Sklep z pamiątkami
Szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Wycieczki trolejbusowe
Wycieczki z przewodnikiem
Wypożyczalnia rowerów

DODATKOWE INFORMACJE - GRAND CANYON.

Godziny otwarcia parku Południowa strona Wielkiego Kanionu jest otwarta 24 godziny na dobę na okrągło przez cały rok. Północna część parku jest niedostępna w sezonie zimowym. Sezon w północnej części parku trwa od 15 Maja do 15 Października. Tutaj można sprawdzić aktualne warunki na drogach w okolicy Wielkiego Kanionu. Poza okresem zimowym jest tam bardzo tłoczno, aby nie stać w kolejce przed bramą, warto przyjechać wcześnie rano.

Ile kosztuje wstęp i jakie są ograniczenia? Opłata za siedmiodniowy karnet od jednego pojazdu kosztuje $30. Siedmiodniowy karnet od jednego motocykla kosztuje $25. $15 od osoby przerkaczającej granicę parku pieszo, w grupowej wycieczce, na rowerze, autobusem (shuttle bus). Dodatkowo dla tych, którzy chcą wejść na Grand Canyon Skywalk - tego typu przyjemność kosztuje około $80 od osoby.

Najlepsze punkty widokowe w Wielkim Kanionie Desert View Watchtower, Navajo Point, Lipan Point, Zuni Point, Moran Point, Grandview Point, Duck On A Rock Viewpoint, Ooh Aah Point, Mather Point, Yavapai Point, Maricopa Point, Hopi Point, Mohave Point, Pima Point

Transport publiczny na terenie kanionu Na terenie parku, co pół godziny lub częściej, kursują darmowe autobusy. Kompletną informację, na temat rozkładów jazdy, znajdziesz pod tym linkiem

Jaka jest najlepsza pora roku na wędrówki po Wielkim Kanionie? Marzec, kwiecień i maj to najlepsza pora na zwiedzanie południowej części Wielkiego Kanionu. Generalnie, temperatury w tym okresie są łagodne, rzadko pada deszcz i nie ma tłumów jak latem. Wczesna wiosna to także świetny czas na wędrówki w głąb kanionu. Kanion radzę omijać szerokim łukiem podczas ważniejszych świąt w USA.

Czy w kanionie jest zasięg telefoniczny? Jest, lecz bardzo słaby. Najlepiej w rankingu wypadają dostawcy Alltel Wireless i Verizon Wireless. (Aktualizacja Listopad 2019: T-Mobile działa praktycznie na całym terenie parku.)

Podróżujesz po USA? Dodaj mnie na instagramie: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko