Kierunek Grand Canyon, az - podróże po USA

Grand Canyon, AZ

Photo by Art Markiv on Unsplash

Grand Canyon: podstawowe informacje.

Wielki Kanion wyrzeźbiony przez rzekę Kolorado. Dla większości polskich turystów podróżujących po USA jest to atrakcja numer jeden do odwiedzenia. Gigantyczna panorama, gigantyczne doliny i 100TB przestrzeni na dysku, a wszystko zasilane energią, niezmienną od tysięcy lat. Rocznie, kilka milionów samochodów pali pasek rozrządu, aby doholować, spragnioną widoków rzeszę turystów, amatorów treekingu, wczasowiczów, czy zamiejscowych. Ja żem tam był i żem widział wszystko. Nie, żem ino słyszał ale żem sam doświadczył! Pamiętajcie o tym, żeby nie zaśmiecać terenu parku. Nic tak nie dołuje, jak widok plastikowych butelek, czy pełnych "pampersów" nieopodal szlaków.

Autor: Szlajanko.com. Data Publikacji: 2018-03-31
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-23

Udogodnienia na miejscu.

Centrum Informacyjne
Czynne całą dobę
Jazda konna
Kemping
Parking
Platforma Widokowa
Punkty Widokowe
Restauracje
RV Kemping
Sklep z pamiątkami
Szlaki turystyczne
Trasy rowerowe
Wycieczki trolejbusowe
Wycieczki z przewodnikiem
Wypożyczalnia rowerów

DODATKOWE INFORMACJE LOKALNE GRAND CANYON.

Godziny otwarcia parku Południowa strona Wielkiego Kanionu jest otwarta 24 godziny na dobę na okrągło przez cały rok. Północna część parku jest niedostępna w sezonie zimowym. Sezon w północnej części parku trwa od 15 Maja do 15 Października. Tutaj można sprawdzić aktualne warunki na drogach w okolicy Wielkiego Kanionu. Poza okresem zimowym jest tam bardzo tłoczno, aby nie stać w kolejce przed bramą, warto przyjechać wcześnie rano.

Ile kosztuje wstęp i jakie są ograniczenia? Opłata za siedmiodniowy karnet od jednego pojazdu kosztuje $30. Siedmiodniowy karnet od jednego motocykla kosztuje $25. $15 od osoby przerkaczającej granicę parku pieszo, w grupowej wycieczce, na rowerze, autobusem (shuttle bus). Dodatkowo dla tych, którzy chcą wejść na Grand Canyon Skywalk - tego typu przyjemność kosztuje około $80 od osoby.

Najlepsze punkty widokowe w Wielkim Kanionie Desert View Watchtower, Navajo Point, Lipan Point, Zuni Point, Moran Point, Grandview Point, Duck On A Rock Viewpoint, Ooh Aah Point, Mather Point, Yavapai Point, Maricopa Point, Hopi Point, Mohave Point, Pima Point

Transport publiczny na terenie kanionu Na terenie parku, co pół godziny lub częściej, kursują darmowe autobusy. Kompletną informację, na temat rozkładów jazdy, znajdziesz pod tym linkiem

Jaka jest najlepsza pora roku na wędrówki po Wielkim Kanionie? Marzec, kwiecień i maj to najlepsza pora na zwiedzanie południowej części Wielkiego Kanionu. Generalnie, temperatury w tym okresie są łagodne, rzadko pada deszcz i nie ma tłumów jak latem. Wczesna wiosna to także świetny czas na wędrówki w głąb kanionu. Kanion radzę omijać szerokim łukiem podczas ważniejszych świąt w USA.

Czy w kanionie jest zasięg telefoniczny? Jest, lecz bardzo słaby. Najlepiej w rankingu wypadają dostawcy Alltel Wireless i Verizon Wireless.

KOMENTARZE ODWIEDZAJĄCYCH STRONĘ

Tomasz

2019-05-08 07:24:33

W czerwcu tam będziemy. Nie mogę się doczekać.

DODAJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie komentarze są moderowane przed publikacją przez administratora strony.ZOBACZ INNE POPULARNE MIEJSCÓWKI W OKOLICY GRAND CANYON

PRZYDATNE INFO DO POCZYTANIA

Skąd brać darmowy internet podróżując po Stanach Zjednoczonych?SKĄD BRAĆ DARMOWY INTERNET PODRÓŻUJĄC PO STANACH ZJEDNOCZONYCH?
5 Przydatnych Aplikacji w Podróży samochodem 20185 PRZYDATNYCH APLIKACJI W PODRÓŻY SAMOCHODEM 2018
Jesteś w podróży po USA? Dodaj mnie na zdjęciu na instagramie, użyj nazwy: @szlajanko lub użyj hashtag przy dodawaniu zdjęcia: #szlajanko #szlajankozwiedzanko